۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶
قیمت گوشت مرغ اعلام شد + جدول

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: گوشت قرمز، گوشت مرغ، کالاهای اساسی، خرما و میوه شب عید، ایام نوروز و ماه مبارک رمضان استان تهران تامین است و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

همشهری آنلاین: جبرئیل برادری روز سه شنبه در نشست خبری خود به مناسبت چهل و پنجمین سالروز دهه فجر در جمع خبرنگاران با تاکید براینکه تامین اقلام پروتئینی استان تهران اولویت مهم جهاد کشاورزی استان است، افزود: در بحث تامین گوشت مرغ، اکنون جوجه ریزی در سطح کشور بیش از ۱۴۷ میلیون قطعه انجام می‌شود که این میزان می‌تواند بازار شب عید و ایام نوروز کل کشور را تامین کند بنابراین استان تهران نیز مشکلی در تامین گوشت مرغ نخواهد داشت.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران اظهار کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی بین ۵۷ تا ۵۸ هزارتومان است که گوشت مرغ آن به طور متوسط بین ۸۵ تا ۸۷ هزارتومان باید به‌دست مصرف‌کنندگان برسد و قیمت هایی بیش از این گران فروشی محسوب می‌شود.

به گفته وی، نیاز استان تهران به گوشت مرغ روزانه ۱۵۰۰ تن و گوشت قرمز ۴۸۰ تن است که درحال‌حاضر به دلیل فراوانی جوجه ریزی و واردات گوشت قرمز، گوشت مرغ و گوشت قرمز استان تامین است.

برادری تصریح کرد: در بحث تامین گوشت قرمز گوساله هیچ مشکلی نداریم و این محصول تامین است اما در تامین گوشت گوسفندی با اندکی ضعف روبه‌رو هستیم که براساس برنامه‌ریزی دولت روزانه ۱۵۰ تن گوشت گوسفندی وارداتی علاوه بر گوشت تولید داخلی روانه فروشگاه‌های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و بازار می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران درباره بازار میوه شب عید گفت: امسال با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دولت و همکاری بخش خصوصی امسال همچون سال گذشته ذخیره‌سازی مطللوبی در میوه شب عید صورت گرفته و با اعلام کارگروه مربوطه در اواخر اسفندماه در میادین میوه و تره بار و مراکز توزیع عرضه می‌شود.

به گفته وی، تاکنون برای استان تهران ۵ هزارتن سیب درختی قرمز و زرد و پرتقال تامسون شمال ذخیره‌سازی شده است.

برادری اظهار کرد: در زمینه تامین خرما مورد نیاز ایام مبارک ماه رمضان نیز ذخیره سازی‌های خوبی صورت گرفته و مشکلی در تامین و عرضه این محصول با قیمت‌های مناسب در سطح استان نداریم.

زمان برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا اعلام شد | تخفیف کالاهای عرضه شده چقدر است؟

وی با تاکید براینکه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور همچون برنج، روغن و شکر نیز تامین است و استان تهران نیز در زمینه تامین هیچ مشکلی ندارد افزود: اجازه نمی‌دهیم کوچکترین التهابی در بازار شب عید، ایام نوروز و ایام مبارک ماه رمضان برای گوشت قرمز، گوشت مرغ، کالاهای اساسی و خرما اتفاق بیفتد.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در دهه فجر امسال ۹۷ پروژه کشاورزی با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان (دو همت) در بخش‌های مختلف کشاورزی استان تهران افتتاح می‌شود که برای ۲۸۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۱ پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، ۷۴ پروژه در حوزه آب و خاک، ۶ پروژه صنایع کشاورزی، ۴ پروژ دام و طیور و ۲ پروژه حوزه شیلات و آبزیان است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها