۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰
توضیحات وزیر ارشاد درباره علت لغو سفرهای حج

شهروندی نسبت به هزینه عمره مفرده برای هر زائر که ۴۶ میلیون تومان است گلایه کرد و اسماعیلی در پاسخ گفت: متاسفانه در حوزه ثبت نامی‌های حج عمره و واجب با میراث بدی روبه‌رو هستیم. میراث بد اینکه عمره حدود ٩ سال و حج واجب حدود ٢ سال به دلیل کرونا تعطیل شد و یک سال یک سوم اعزام شدند.

ایرنا: وزیر ارشاد: بنده و دولت سیزدهم فعالیت خود را در ١۴٠٠ شروع کردیم یعنی ١٣ سال بعد از زمان ثبت نام شما. اقدامی که کردیم این بود با ارز نیمایی این سفر اتفاق بیفتد و در دولت فعلی به تصویب رسید و قیمت حمل‌ونقل که ١٧ میلیون تومان بود به ١٣ میلیون کاهش دادیم.

وزیر فرهنگ در ادامه توضیح داد: هزینه ما در کشور مقصد بر اساس ارز است و قرار دادی که آن زمان سازمان با زوار بسته شده است بر اساس قیمت زمان اعزام که آن هم ذکر شده و دنبال این بودیم که تسهیلات ویژه برای زوار عمره و واجب فراهم کنیم کما اینکه همچنان پیگیر هستیم. ما روزها را کاهش دادیم که قیمت‌ها کاهش یابد و هم قبول داریم که هزینه، هزینه زیادی نسبت به زمان ثبت نام است و ما هم میراث‌دار وضعیت موجود هستیم. اما دولت روی ارز ٣٨ هزار تومان قطعی کرده است.

اسماعیلی درباره اعزام‌های که هنوز اتفاق نیفتاده اظهارکرد: همه توافقات با کشور میزبان صورت گرفته بود و ٢٨ آذر هتل‌ها از پیش اجاره شده و اکنون در سازمان حج همه اقدامات را انجام داد اما در لحظه آخر سازمان هواپیمایی عربستان سعودی با سازمان هواپیمایی ما دچار اختلاف فنی شدند و تلاش زیادی شده که وزارت خارجه در حال پیگیری است. ما روزی یک میلیون ریال سعودی جااجاره کردیم. امیدواریم این مشکل را حل کنیم و ما در عین حال در دولت با بانک‌ها در حال گفت‌وگو هستیم تا تسهیلات ارزان قیمت برای عمره گزاران فراهم کنیم.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها