۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
۳۰۰ هزار مالک مسکن پیامک اخطار گرفتند

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از ارسال پیامک اخطار به ۳۰۰ هزار مالک مسکن برای تکمیل، تصحیح و تایید در سامانه املاک و اسکان خبر داد.

تسنیم: ابوالفضل نوروزی با اشاره به عزم جدی وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی برای مقابله با احتکار واحدهای مسکونی، اظهار کرد: بر اساس قانون، وزارت راه موظف است خانه‌های خالی را شناسایی کرده و خانه‌هایی که بیش از ۱۲۰ روز در یک سال خالی از سکنه باشند یا کاربری آنها شناسایی نشده باشند را برای پرداخت مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی کند.

وی یادآور شد: یکشنبه گذشته برای تعیین تکلیف املاک مسکونی و خوداظهاری اشخاص، به ۳۰۰ هزار مالک پیامک اخطار داده شد تا با ورود به سامانه املاک و اسکان، اطلاعات خود را تکمیل، تصحیح و تأیید کنند.

وی با اشاره به این‌که تاکنون در استان تهران طی دو مرحله ۶۰ هزار واحد خالی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی شده است، گفت: از این تعداد ۳۵ هزار واحد متعلق به شهر تهران است که عرضه این واحدهای مسکونی نقش موثری در بازار مسکن خواهد داشت.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: با تعامل و همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی، فرآیند صدور برگ مالیاتی و مالیات ستانی از خانه‌های خالی آغاز شده است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها