۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷
این ۳ استان رکورد مصرف گاز را شکستند

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز از رکوردشکنی مصرف گاز خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده کشور در روز گذشته خبر داد.

همشهری آنلاین: سعید عقلی مدیر مرکز راهبری شبکه گاز با اشاره به آخرین وضعیت تولید و مصرف گاز در کشور عنوان کرد که در روز گذشته تولید و عرضه گاز در شبکه گاز ۸۵۵ میلیون متر مکعب بود و یک رکورد را ثبت کرد اما میزان مصرف در بخش خانگی، تجاری و صنایع تجاری نیز رکوردشکنی کرد و به بالاترین رقم در امسال رسید.

وی افزود که در ۲۴ ساعت گذشته مصرف این بخش به ۵۹۵ میلیون متر مکعب رسید. رکورد مصرف بخش خانگی، تجاری و صنایع تجاری در سال گذشته ۶۹۲ میلیون متر مکعب در روز بود و از مصرف این بخش در روز گذشته ۴۱۷ میلیون متر مکعب متعلق به بخش خانگی است.

عقلی اظهارکرد: در روز گذشته، ۳ استان تهران، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین مصرف گاز را با ۱۰۶، ۴۹ و ۴۸ میلیون متر مکعب ثبت کردند.

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز توضیح داد رکوردشکنی مصرف گاز خانگی درحالی است که در بخش شمال و شمال غرب کشور تاکنون دمای هوا نسبت به سال قبل ۱.۵ درجه کمتر (سردتر) بوده است.

وی تاکید کرد: با ایجاد یک نظام تشویقی برای مردم در تعرفه‌های گاز خانگی، اگر مشترکان پله‌های اول تا سوم مصرف، سهم عمده مصرف را دارند، میزان مصرف خود را بین ۱۰ تا ۳۵ درصد کاهش دهند قبض گاز آنها رایگان خواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها