۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲
تهرانی‌ها منتظر یخبندان باشند؟

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به کشور دمای هوای تهران در پایان هفته به زیر صفر درجه می‌رسد.

باشگاه خبرنگاران: صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: در برخی مناطق غرب شمال غرب شمال شرق نیمه غربی سواحل دریای خزر ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد.

به گفته وی فردا پنج شنبه در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و به‌تدریج در بیشتر مناطق نیمه غربی و در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین البرز تهران بارش برفه باران و کاهش دما و در هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی فارس و بوشهر بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

او می‌گوید: شدت بارش این روز در استان‌های لرستان، کردستان کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، همدان مرکزی، شمال شرق خوزستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرق هرمزگان خواهد بود.

وی افزود: روز جمعه با تقویت سامانه بارشی در مناطق ذکر شده گستره بارش شمال شرق و نوار شرقی کشور را نیز در برخواهد گرفت. شدت بارش در این روز در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، کرمانشاه، لرستان، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان است.

ضیائیان بیان کرد: همچنین بارش‌های پراکنده در مناطق مرکزی دور از انتظار نیست. شنبه در نیمه شرقی دریای خزر شمال شرق و جنوب شرق بارش ادامه خواهد داشت همچنین در بخش هایی از شرق رگبار باران و در ارتفاعات زاگرس و غرب کشور بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی توضیح داد: از اواخر وقت شنبه به‌تدریج این سامانه از شرق کشور خارج می‌شود. یکشنبه در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف است.

وی افزود: فردا در نیمه شمالی فارس و کرمان جمعه و شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و نوار شرقی کشور وزش باد شدید خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. همچنین پنجشنبه و جمعه در نیمه غربی و نوار شمالی کشور و شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما رخ می‌دهد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها