۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
کلنگ زنی پروژه‌های توسعه ای گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش

در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۲، مقارن با سالروز ورود مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، آیین نمادین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی و بریکت شرکت مادشیمی (وابسته به گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش) واقع در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با حضور محتشمی پور معاون امور معادن و صنایع فلزی وزارت صمت برگزار شد.

فردای اقتصاد : همزمان با آئین کلنگ زنی، مدیر عامل شرکت نیز در بازدید از کارخانجات، تولیدی و طرح‌های در حال احداث شرکت‌های وابسته به گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط تیم مدیریت گروه ارائه داد.

در بازدید شرکت مادکوش که در مرحله بهره‌برداری ازکارخانه گندله‌سازی است،  توانمندی‌های تکنولوژی احداث شده و همچنین در خصوص مواردی از قبیل امکان استفاده از کنستانتره هماتیت در عیارهای مختلف و تولید گندله با استانداردهای مورد قبول بازارهای داخلی، خارجی و همچنین مشکلات حادث شده در خصوص عوارض صادراتی وضع شده با معاونت وزارت صحبت مطرح شد.

همچنین طی این بازدید، یکی دیگر از شرکت‌های گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش در راستای تکمیل زنجیره ارزش فولاد که ماموریت تولید مجتمع آهن اسفنجی و بریکت گرم به ظرفیت ۳.۴ میلیون تن در سال طی ۲ فاز را بر عهده گرفته و از طرف وزارت صمت به عنوان طرح‌های دارای الویت، در نظرگرفته شده، توسط معاونت محترم وزارت صمت کلنگ زنی شد.

شرکت مادشیمی مجری و بهره بردار این طرح است و تا کنون این پروژه ۲۳% پیشرفت فیزیکی و ۸۰% در بخش طراح و مهندس پیشرفت داشته است.

در این بازدید رئیس هیات مدیره، سیاست‌های گروه را مسئولیت‌پذیری بخش خصوصی در تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد اشتغال پایدار با تکمیل پروژه‌های مقیاس بزرگ برای ۳۰۰۰ نفر، افزایش بهره‌وری در تولید، توسعه صادرات، حفظ محیط‌زیست و مشارکت در تصفیه فاضلاب بندرعباس اعلام کرد.

رفع موانع تولید در گندله سازی ماد کوش

همچنین مقارن با ۱۲ بهمن ماه و آغاز ایام دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و هیئت همراه از شرکت گندله سازی مادکوش وابسته به گروه سرمایه گذاری ارزش بازدید کردند.

هیئت بازدید کننده از طریق تیم مدیریت در جریان فعالیت های این گروه و برنامه های توسعه ای آن و همچنینموانع و مشکلات پیش رو قرار گرفتند.

رئیس هیئت مدیره این گروه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای مسئولیت پذیری بخش خصوصی و نقش موثر این بخش در دستیابی به ۸% رشد اقتصادی عنوان کرد: تکمیل زنجیره ارزش در صنعت فولاد و ایجاد اشتغال پایدار در استان هرمزگان، از طریق طرح های توسعه ای در دست اقدام، در دستور کار این گروه قرار دارد.

کوشش تبار معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور نیز ضمن تقدیر و تشکر از سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط گروه ارزش قول مساعدت و همکاری های لازم را به منظور رفع موانع و مشکلات این واحد صنفی عنوان کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha