۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
قیمت گوشت در سال آینده/ واردات گوشت ادامه دارد؟

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار گفت: با ورود دام تولید داخل به زنجیره مصرف امیدواریم از پایان امسال و به ویژه بهار سال آینده شاهد کاهش چشمگیر قیمت گوشت باشیم.

ایلنا: علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزیر در امور تجارت و تنظیم بازار، در گفت‌وگو با ایلنا آخرین وضعیت بازار این کالا را تشریح کرد و گفت: واردات گوشت گوسفندی با جدیت دنبال می‌شود و تا پایان ماه رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: واردات کنترل‌کننده و تنظیم‌کننده شکاف بین عرضه و تقاضا است، شکافی که در سال‌های گذشته به دلیل آسیب‌های وارده به زنجیره دام به وجود آمده است.

پیمان پاک ادامه داد: ترمیم زنجیره گوشت قرمز و افزایش تولید در معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی پیگیری می‌شود.

قائم مقام وزیر در امور تجارت و تنظیم بازار از به صرفه بودن تولید برای دامدار در امسال خبر داد و گفت: امسال قیمت دام افزایش یافته است، همچنین با برنامه‌ریزی معاونت بازرگانی وزارت جهاد جو و نهاده‌های دامی به وفور تامین شده و با نرخی تقریبا ۳۰ درصد پایین‌تر از قیمت مصوب عرضه شده است. در نتیجه این موارد، تولید برای دامدار صرفه اقتصادی پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: بنا بر داده‌های مرکز آمار در چند ماه گذشته زایش و پرواربندی حدود ۲۵ درصد بیشتر از سال ۱۴۰۱ بوده و این به معنی عرضه بیشتر دام در پایان امسال است و این افزایش عرضه از محل تولید در حالی اتفاق افتاده که واردات نیز همچنان به قوت خود باقیست، این دستاوردها سبب می‌شود شکاف عرضه و تقاضا پر شود و قیمت دام و گوشت قرمز کاهش یابد.

پیمان پاک همچنین گفت: پس از پایان تعطیلات ژانویه و شروع مجدد واردات گوشت گرم و افزایش واردات گوشت منجمد در دو تا سه هفته گذشته شاهد تثبیت قیمت گوشت و در برخی موارد کاهش نسبی قیمت بودیم. همچنین با ورود دام تولید داخل به زنجیره مصرف امیدواریم از پایان امسال و به ویژه بهار سال آینده شاهد کاهش چشمگیر قیمت گوشت باشیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha