۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶
تحویل زمین و آغاز فعالیت معدن سرب و روی کالامین مهدی آباد

معاون برنامه ریزی و توسعه ایمپاسکو از تحویل زمین و آغاز فعالیت معدن سرب و روی کالامین مهدی آباد در استان یزد پس از طی مراحل قانونی خبر داد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، ‌معاون برنامه‌ریزی و توسعه ایمپاسکو گفت: اقدامات مربوط به طرح سرمایه‌گذاری معدن سرب و روی کالامین مهدی آباد یزد از فروردین ماه سال جاری آغاز شده بود که پس از طی مراحل قانونی به سرمایه‌گذار تحویل شد.

محمدرضا کریمی افزود: اخذ مجوزها، تهیه بسته سرمایه‌گذاری، انتشار اسناد فراخوان، برگزاری فرآیند مزایده عمومی، ارزیابی کیفی و تعیین برنده، انعقاد قرارداد و غیره از ابتدای سال انجام و در نهایت اوایل بهمن ماه، سرمایه‌گذار معدن را تحویل گرفت.

وی در مورد هدف از اجرای این طرح سرمایه‌گذاری تصریح کرد: انجام عملیات طراحی، تجهیز و آماده سازی معدن، استخراج و فروش کانسنگ کالامین در معدن سرب و روی مهدی آباد یزد با ظرفیت استخراج یک میلیون و ۳۰۰هزار تن کانسنگ روی ۶ درصدی به مدت ۶ سال توسط سرمایه‌گذار جدید (شرکت توسعه معادن سرب و روی مهدی آباد و شرکت زرین معدن آسیا) انجام می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه ایمپاسکو خاطرنشان کرد: ذخیره کالامین در داخل محدوده پروانه بهره‌برداری معدن سرب و روی مهدی آباد در مساحتی بالغ بر ۱.۳ کیلومتر مربع واقع شده است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha