۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
روسیه صادرات بنزین را ممنوع می‌کند

کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد که با هدف اجتناب از کمبود سوخت در هنگام انجام عملیات تعمیراتی در پالایشگاه‌های نفت، صادرات بنزین را از روز جمعه ۱۱ اسفند (اول مارس) به مدت شش ماه ممنوع می‌کند.

ایلنا: روزنامه آربی‌سی روسیه از ممنوعیت ۶ ماهه صادرات بنزین این کشور از ابتدای ماه مارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روزنامه آربی‌سی روسیه به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد میخائیل میشوستین، نخست‌وزیر روسیه، ممنوعیت صادرات بنزین را به‌مدت ۶ ماه از روز نخست ماه مارس (جمعه، ۱۱ اسفندماه) تصویب کرد.

بر اساس اعلام این روزنامه، ممنوعیت موقت صادرات بنزین بر مقدار توافق‌شده عرضه به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، مغولستان، ازبکستان، آبخازیا و اوستیای جنوبی اعمال نمی‌شود.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه، پیش‌تر پیشنهاد ممنوعیت موقت صادرات بنزین را به نخست‌وزیر ارائه کرده بود. وی در نامه‌ای به تاریخ ۲۱ فوریه (چهارشنبه، دوم اسفندماه) خاطرنشان کرد که تقاضای فصلی برای سوخت در بازار داخلی به‌زودی افزایش خواهد یافت.

روسیه سپتامبر گذشته نیز به‌منظور مقابله با قیمت‌های بالای داخلی و کمبود سوخت، ممنوعیت صادرات سوخت را وضع کرد که البته این ممنوعیت شامل عرضه به بلاروس، قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان نمی‌شد. پس از آن، تقریباً همه محدودیت‌های مربوط به عرضه سوخت تا ماه نوامبر برداشته شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha