۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
ذخایر سنگ آهن ایران ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن اعلام شد

علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: طبق آخرین آمار، میزان ذخایر سنگ آهن ایران سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن است که البته با اکتشاف می‌توانیم میزان ذخایر را افزایش بدهیم.

 علیرضا شهیدی درباره میزان ذخایر سنگ آهن ایران افزود: مرکز آمار ایران، عدد سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن را اعلام کرده است که این میزان ذخایر هم اکنون در منابع معدنی ما موجود است.

وی گفت: این میزان ذخیره برای حدود ۱۴ تا ۱۵ سال آینده کافی است، البته به شرطی که اکتشاف جدیدی نداشته باشیم. مطمئناً اگر اکتشاف جدیدی صورت بگیرد، می‌توانیم میزان ذخیره موادمعدنی سنگ آهن را از این عدد نیز بیشتر کنیم، اما اگر میزان مصرف مان درمقایسه با استخراج بیشتر شود، مسلماً این میزان ذخایر در زمان کمتری به اتمام خواهد رسید.

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور درباره اختلاف آمار میزان ذخایر سنگ آهن نیز افزود: متأسفانه مراجع ای که آمارها را منتشر می‌کنند باهم همخوانی ندارد، آماری که سازمان زمین شناسی اعلام کرده با آماری که وزارت صمت اعلام می‌کند و یا آماری که مرکز آمار ارائه می‌دهد متفاوت است و باهم همخوانی ندارد، اینها ضعف‌های است که در بخش آمار موادمعدنی داریم و در بخش پایش و آمایش ما را دچار بحران می‌کند، اما آماری که مرکز آمار ایران اعلام کرده حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار