۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴
خرید نفت از روسیه توسط این کشور متوقف شد؟

پالایشگاه‌های نفت دولتی هند در پی تشدید سخت‌گیری آمریکا در اعمال تحریم‌ها، در خرید قراردادی نفت روسیه محتاط شده‌اند.

ایسنا: شش فرد مطلع به بلومبرگ گفتند: شرکت ایندین اویل که بزرگترین شرکت پالایش نفت دولتی هند است، احتمالا مقدار نفت دریافتی تحت عنوان عرضه قراردادی را کاهش خواهد داد، در حالی که شرکت بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم تصمیم گرفته‌اند تعهدات قاطع برای خرید نفت قراردادی در سال مالی آینده، نداشته باشند.

این سه پالایشگاه سرگرم مذاکره با شرکت روس‌نفت روسیه بوده‌اند تا حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز معادل یک سوم واردات روزانه هند را تضمین کنند و وابستگی به خریدهای نقدی را که اغلب می‌تواند گران‌تر باشد، کاهش دهند. به گفته منابع آگاه، پاسخ سرد به یک بند قرارداد پیشنهادی که مربوط به اختلالات عرضه است، به احتیاط پالایشگاه‌های هندی افزود.

ایندین اویل یک قرارداد بلندمدت با روس‌نفت دارد، اما عرضه قراردادی برای شرکت‌های بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم، نخستین قرارداد از این نوع خواهد بود.

روسیه همچنان بزرگترین تامین‌کننده نفت هند است، اما نشانه‌هایی دیده می‌شود که پالایشگاه‌های هندی، از سایر تولیدکنندگان از جمله عربستان سعودی، بیشتر خرید می‌کنند. به گفته منابع آگاه، شرکت‌های دولتی همچنین به دنبال نفت خام قراردادی از خاورمیانه و غرب آفریقا هستند، اما این معاملات احتمالا گران‌تر از نفت روسیه هستند.

چهار نفر از این منابع آگاه گفتند: انتظار می‌رود پالایشگاه‌های دولتی، ۴۰ درصد از نیاز نفت خود را در سال مالی که از اول آوریل شروع می‌شود، از طریق خریدهای نقدی یا معاملات تحویل فوری تامین کنند که به معنای احتمال سرازیر شدن حجم زیادی از نفت روسیه به هند است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع آگاه اظهار کردند ایندین اویل، سال گذشته وارد یک سلسله قراردادها با روس‌نفت، ساخالین ۱ ال ال سی و گازپروم نفت شد تا ۲۴.۵ میلیون تن معادل ۴۹۲ هزار بشکه در روز نفت را برای سال مالی منتهی به ۳۱ مارس خریداری کند. این شرکت در سال ۲۰۲۱، پیش از آغاز جنگ اوکراین، در طول یک سال، تنها ۲ میلیون بشکه نفت از روس‌نفت خریداری کرده بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها