۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
سقف برداشت و واریز کارت‌ها اعلام شد

براساس اعلام بانک مرکزی سقف واریز و برداشت کارت به کارت بدون تغییر باقی می‌ماند.

خبرآنلاین: خدمات بانکداری الکترونیک در قالب‌های مختلف در حال حاضر ارائه می‌شوند و هرکدام از این قالب‌ها دارای ابزارهای خاص خود هستند. این خدمات در طول سال‌های گذشته به صورت گسترده‌تری ارائه شده‌اند و طبق اعلام بانک مرکزی، با دقت و صحت بالا ارائه می‌شوند.

در حال حاضر، هر فرد با استفاده از کارت‌های بانکی خود، مجاز است روزانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از طریق درگاه های آنلاین تراکنش انجام دهد.

وضعیت محدودیت‌های تراکنش از طریق اینترنت بانک نیز مشابه است و افراد می‌توانند در هر شبانه روز با هر کارت بانکی، تا سقف مبلغ ۵۰ میلیون تومان و به ازای هرکدملی، تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در بستر اینترنت بانکهای مختلف تراکنش انجام دهند.

- سقف انتقال وجه بین حساب‌های یک مشتری نامحدود است.

توجه داشته باشید، اگر یک فرد با استفاده از حواله ساتنا یک مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را انتقال دهد، دیگر امکان انتقال مبلغی با حواله پایا برای آن فرد وجود نخواهد داشت.

سقف تراکنش در موبایل بانک ۱۵ میلیون تومان و سقف تراکنش در اپلیکیشن‌های پرداخت ۵ میلیون تومان می‌باشد.

حداکثر مبلغ برداشت نقدی از خودپردازها ۲۰۰ هزار تومان و سقف انتقال وجه بین کارت‌ها در یک روز ۱۰ میلیون تومان است.

درصورتی که یک فرد یک مبلغ ۵۰ میلیون تومان را با حواله ساتنا انتقال دهد، امکان انتقال مبلغ ۵۰ میلیون تومان دیگر با حواله پایا و یا انتقال مجدد با حواله ساتنا وجود دارد.

با توجه به تغییرات اخیر در نحوه ارائه خدمات، در روش انتقال وجه داخلی، شما می‌توانید با داشتن شماره حساب مقصد، روزانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به صورت مستقیم انتقال دهید. توجه داشته باشید که انتقال وجه داخلی به این معنی است که ا ز حساب خود در یک بانک به حساب فرد دیگری در همان بانک وجه انتقال دهید.

برای انتقال وجه به صورت کارت به کارت، شما می‌توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید:

دستگاه خودپرداز (کیوسک): با مراجعه به تمامی دستگاه‌های خودپرداز و در دسترس داشتن کارت بانکی خود و شماره کارت بانکی مقصد، می‌توانید وجه را انتقال دهید.

موبایل بانک: با نصب موبایل بانک برای بانکی که در آن حساب دارید و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آن بانک، می‌توانید تا سقف روزانه ۱۰ میلیون تومان را به صورت مستقیم انتقال دهید. در زمان انتقال وجه از طریق موبایل بانک، نیاز به CVV۲، رمز دوم پویا (یکبار مصرف) یا رمز دوم ثابت است.

اینترنت بانک: با مراجعه به اینترنت بانک برای بانکی که در آن حساب دارید و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آن بانک، می‌توانید تا سقف روزانه ۱۰ میلیون تومان را به صورت مستقیم انتقال دهید. در زمان انتقال وجه از طریق اینترنت بانک، نیاز به CVV۲، رمز دوم پویا (یکبار مصرف) یا رمز دوم ثابت است.

برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت: با نصب برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت، می‌توانید تا سقف روزانه ۵ میلیون تومان را به صورت مستقیم انتقال دهید. در زمان انتقال وجه از طریق برنامک‌های موبایلی، نیاز به CVV۲، رمز دوم پویا (یکبار مصرف) یا رمز دوم ثابت است.

مراجعه به شعبه: در صورت مراجعه حضوری به شعب بانکی در سراسر کشور و در دسترس داشتن مدارک هویتی (کارت ملی، شناسنامه یا گواهینامه رانندگی) و کارت بانکی خود، می‌توانید تا سقف روزانه ۱۵ میلیون تومان را انتقال دهید.

سقف انتقال وجه از طریق کارت به کارت چقدر است؟

با توجه به آخرین بخشنامه بانک مرکزی، سقف مجاز انتقال وجه از طریق کارت برای هر شخص از طریق ابزارهای غیرحضوری بانکی از جمله دستگاه خودپرداز، کیوسک، موبایل بانک و اینترنت بانک، روزانه به مبلغ ۱۰ میلیون تومان در هر بانک تعیین شده است. همچنین، مقدار حداکثر مبلغ انتقال وجه کارت به کارت به صورت حضوری از طریق شعب بانکی نیز روزانه ۱۵ میلیون تومان است.

در مصوبه بانک مرکزی، سقف خرید کارتی روزانه، حداکثر مبلغ تراکنش خرید با هر کارت متعلق به مشتری حقیقی، روزانه به مقدار ۱۰۰ میلیون تومان در کل شبکه بانکی محدود شده است.

کارمزد انتقال وجه چقدر است؟

کارمزد به مبلغ مزدی اطلاق می‌شود که در ازای ارائه خدماتی از جمله مشاوره بانکی، مدیریت خرید و فروش، انجام تراکنش‌های بانکی و سایر خدمات مربوطه دریافت می‌شود.

در دوران فراگیر شدن تراکنش های الکترونیکی که خدمات بانکی را نیز شامل میشود، بسیاری از بانک‌ها تلاش می‌کنند تا کارمزدهای مناسب‌تری برای تراکنش‌های الکترونیکی خود در نظر بگیرند.

درصورتی که مشتری خرید کارتی، انجام دهد، بانک هیچگونه کارمزدی دریافت نخواهد کرد. اما درصورتی که مشتری انتقال وجه داخلی انجام دهد، به ازای هر تراکنش ۳۶۰ ریال کارمزد از حساب مبدا کسر خواهد شد

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها