۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۵
شمارش معکوس برای بهره برداری از خط تولید ورق گرم مجتمع فولاد آریا ذوب

با توجه به پیشرفت صد در صدی اغلب بخش ها در مجتمع فولاد آریا ذوب خط توسعه ورق گرم این مجتمع تا پایان فروردین ماه وارد مدار تولید می شود .

فردای اقتصاد : فرایند تولید ورق فولادی نورد گرم از جهات مختلف در نوع خود در مجموعه آریا ذوب منحصر بفرد بوده و این واحد تولیدی با ملکیت و سرمایه گذاری صد در صدی بخش خصوصی در حال فعالیت بوده و همزمان با آغاز سال جدید با موفقیت تست سرد خود را پشت سر گذاشته است.

این خط تولیدی هم اکنون با بهره گیری از تکنولوژی های نوین و روش های مبتکرانه و تغییر در نوع و تعداد استند ها و باز طراحی کارخانه بر اساس تولید ورق تا قطر یک و نیم میلیمتر در یک فرایند تولید از اسلب ( تختال ) را امکان پذیر کرده و محصول این مجتمع فولادی را در شرف ورود به بازارهای داخلی و خارجی کرده است. این در حالیست که با توجه به محدودیت های تکنولوژی و به طور کلی کارخانه های تولید ورق گرم کشور امکان تولید ورق کمتر از دو میلیمتر را در پروسه ی نورد گرم به تنهایی ندارند.

ظرفیت این خط تولیدی در حال حاضر سالانه ۶۰۰ هزار تن است که قابلیت افزایش تا ۸۰۰ هزار تن را نیز دارد. اهمیت ویژه این خط جدید از آن جهت است که هم اکنون به تعداد انگشت شمار کارخانه ی فعال با ظرفیت بالا در کشور در حال تولید ورق گرم هستند و همواره میزان تولید این محصول به نسبت تقاضا کمتر است ، علاوه بر آن از تقاضای منطقه ای خوبی نیز برخوردار است.

با توجه به اعلام کسری ورق گرم در حدود سه میلیون تن از سوی کارشناسان، پیش بینی می شود با تولید ورق گرم شرکت آریا ذوب ، نیاز کشور به ورق گرم با قطر کم و عرض باریک تا حد زیادی برطرف و کشور از واردات آن بی نیاز خواهد شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار