۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۱
وضعیت جوی کشور در تعطیلات عید سعید فطر

بررسی گزارش‌های سازمان هواشناسی حاکی است همزمان با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید سعید فطر، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران رخ می‌دهد و شاهد شدت یافتن بارش‌ها در لرستان، خوزستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کردستان، همدان، زنجان و البرز خواهیم بود.

ایرنا: پیش بینی کلی سازمان هواشناسی بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری این سازمان حاکی است:‌ روز سه‌شنبه در شمال غرب و غرب کشور و برخی مناطق جنوب غرب بارش باران پیش بینی می شود. همچنین برخی مناطق امتداد زاگرس جنوبی در استان‌های فارس و کرمان بارش پراکنده خواهند داشت.

روز چهارشنبه با تقویت فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب برخی مناطق مرکزی کشور و غرب سواحل خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی شامل استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز و مازندران بارش برف رخ می دهد. در این روز بارش در لرستان، شمال شرق خوزستان، غرب اصفهان، شمال چهار محال و بختیاری، کرمانشاه، کردستان، همدان، زنجان و البرز شدت خواهد داشت.

پنجشنبه سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور فعال خواهد بود. شمال غرب برخی مناطق غرب کشور، ارتفاعات و دامنه های البرز، استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق برخی مناطق شرق کشور بارش باران و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف را خواهیم داشت. روز پنجشنبه بارش در اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی شدت خواهد داشت.

طی پنج روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم است. همچنین روزهای سه شنبه و چهارشنبه سواحل خلیج فارس در همسایگی بوشهر و خوزستان و نیز شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها