۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵
ارزش تجدید ارزیابی دارایی‌های ذوب‌آهن چقدر است؟

به واسطه تجدید ارزیابی دارایی‌های ذوب‌آهن، سرمایه ثبتی ذوب‌آهن از ۷ همت به ۷۰ همت افزایش یافت.

مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ششمین نمایشگاه ایران اکسپو2024، خبرداد: با توجه به شرایط مالی ذوب آهن اصفهان که در صورت های مالی شرکت منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱منعکس شد ، اصلاح ساختار مالی این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان یک اقدام جهادی در دستور کار قرار گرفت.

وی در نشستی با اصحاب رسانه افزود : در این راستا تجدید ارزیابی دارایی ها از محل طبقه زمین با اخذ مجوزهای لازم از سازمان ها و دستگاههای اجرایی ذیربط در کشور و همچنین با تصویب هیات مدیره و در واپسین روزهای سال گذشته به عنوان یک اقدام تحولی و یک موفقیت بزرگ در کارنامه کاری ذوب آهن اصفهان ثبت شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه سرمایه ثبتی ذوب آهن از ۷ همت به ۷۰ همت افزایش یافت، افزود : این اقدام راهبردی نویدبخش توسعه و تحول در بخش های مختلف این محتمع بزرگ صنعتی محسوب می شود.

مهدی کوهی تصریح کرد : با هماهنگی وزارت صمت، کمیسیون انرژی مجلس و سایر دست اندرکارن و در سفر رییس جمهور به استان اصفهان، گزارشی از فعالیت های ذوب آهن خدمت ایشان ارائه شد و با رویکرد کارشناسی اثبات نمودیم، گاز برای کوره بلندها خوراک نیست و تقاضا کردیم قیمت گاز ذوب آهن به قیمت پالایشگاهی تبدیل شود. در این راستا پروژه دانش بنیان افتتاح ایستگاه گاز طرح قائم در روزهای پایانی سال جدید افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد : با همکاری بسیار خوب دو معاونت بهره برداری و بازرگانی از یکم تا پانزدهم فروردین ماه، مواد اولیه به میزان قابل توجهی وارد ذوب آهن اصفهان شد که این اقدامات تحولی استمرار خواهد داشت.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص پروژه های این مجتمع نیز گفت : پروژه PCI به منظور تزریق پودر زغال به کوره بلند امسال وارد مدار تولید می شود، پلنت اکسیژن در مرحله تست گرم قرار دارد، LF3 از پیشرفت خوبی برخوردار است، باتری ۲ نیز بر اساس یک طرح کارشناسی در مرحله بازنگری قرار دارد و همچنین پروژه تصفیه خانه آب نیز نسبت به سال گذشته پیشرفت بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان آمادگی کامل دارد تمامی زغال تولید داخل را خریداری کند، گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز خط تولید از داخل در اولویت برنامه های ذوب آهن است اما در بخش زغال به دلیل کمیت و کیفیت زغال داخلی و همچنین حاصل شدن ترکیب مورد نیاز خط تولید ،باید بخشی از زغال را از خارج از کشور تامین کنیم.

کوهی درباره معدن ققنوس که به این شرکت واگذار شده است، گفت: درصدد هستیم که برداشت از معدن سنگان را به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسانیم.

مدیرعامل ذوب آهن در ادامه خاطر نشان کرد: این شرکت به عنوان سهامدار اصلی معادن زغال‌سنگ البرز شرقی و سوادکوه در نظر دارد تا ظرفیت این معادن را افزایش دهد. همچنین سنگان را به عنوان هاب تامین مواد معدنی پلاسری قرار خواهیم داد.

مهدی کوهی بیان کرد : ذوب آهن اصفهان با تولید تیرآهن‌های بال پهن به صورت مدولار در سایزهای متنوع پشتیبانی کامل خود را از طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرده است و در این زمینه مذاکرات بسیار خوبی با وزارت راه و شهرسازی، انجمن های تخصصی و انبوه سازان آغاز کرده است. این رویکرد تسریع در ساخت و ساز و در ادامه کاهش قیمت تمام شده ساختمان را در پی دارد.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان به توانایی های صادراتی این مجتمع پرداخت و گفت : ذوب آهن اصفهان در شرایط تحریم های ناعادلانه موفق به صادرات محصولات خود به بیش از ۲۵ کشور دنیا شده است و هم اکنون نیز هرچند تامین نیاز داخل را در اولویت قرار داده ایم ، برای توسعه صادرات برنامه جامعی داریم و این نمایشگاه نیز فرصت خوبی برای مذاکره و توسعه بازار صادراتی است .

وی اظهار داشت : تولید اقتصادی فولاد با کمترین ضایعات یکی از برنامه های تحولی ذوب آهن اصفهان در سال جاری است که با همدلی و افزایی کلیه بخش های شرکت و حمایت بسیار خوب وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صمت، شستا و صدرتامین در حال انجام است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت : این شرکت در پروژه انتقال آب از خلیج فارس نیز مشارکت بسیار بالایی دارد که این موضوع سبب می شود برداشت آب از زاینده‌رود به حداقل ممکن برسد.

مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص پروژه های زیست شرکت نیز گفت : این مجتمع صنعتی در سه بخش آب، خاک و هوا پروژه های بسیار خوبی را در قالب طرح جامع زیست محیطی شرکت در دست اقدام دارد و همچنین از طریق تعامل بسیار نزدیک با معاونت علمی و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با تضمین این مجموعه پروژه های را در بخش کنورتور و آگلومراسیون در دست اقدام دارد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار