فرمول جدید همسان سازی حقوق کارمندان
۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی اوایل شهریورماه درباره تصمیمات اتخاذ شده برای افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت گفت: برای جبران خدمات، پیشنهادهایی را تهیه کرده‌ایم که البته این موضوع در لایحه بودجه ١۴٠١ هم آمده‌بود، اما مجلس آن را تغییر داد.

معاون رئیس‌جمهوری افزود: نظام جبران خدمات مبتنی بر درصد است و برای کارکنانی که دریافتی بالاتری دارند، این درصد باعث می‌شود دریافتی این افراد بالاتر برود. از این رو با توجه قانون خدمات مصوب سال ٨۶ افزایش حقوق باید بر اساس امتیاز و ضریب سالانه باشد که مغفول مانده است.

افزایش حقوق بر اساس امتیاز

لطیفی تاکید کرد: پیشنهاد ما این بود که الگوی امتیازی برای افزایش حقوق و دستمزد در نظر گرفته شود. همچنین پیشنهاد دادیم تا افزایش حقوق و دستمزد از ابتدای شهریورماه به اجرا برسد؛ البته نگران منابع افزایش حقوق و دستمزد هستیم. تامین اعتبارات برای افزایش حقوق و دستمزد باید از منابع پایدار باشد و نباید استقراض از بانک مرکزی صورت گیرد که بار تورمی داشته باشد.

در همین رابطه بخوانید: افزایش حقوق کارمندان با چند شیوه متفاوت

راهکارهایی برای همسان سازی عادلانه حقوق کارمندان

وی همچنین درباره همسان‌سازی حقوق کارمندان گفت: برای ساماندهی الگوی پرداخت عادلانه در سازمان اداری و استخدامی کارگروهی با حضور چند دستگاه تشکیل شده‌است. کارکنان در نظام پرداخت حقوق و دستمزد از مسائلی رنج می‌برند که نیازمند اصلاح است؛ البته موضوع اصلی بحث تورم است و تا زمانی که مسئله تورم حل نشود، افزایش حقوق هر چند به طور مقطعی نشاطی را ایجاد می‌کند اما در نهایت اثری نخواهد داشت.

همسان‌سازی حقوق به معنای پرداخت حقوق یکسان به کارکنان نیست

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه در بحث حقوق و دستمزد اقتضائات سازمان‌ها و دستگاه‌ها را در نظر می‌گیریم، تاکید کرد: در بحث پرداخت حقوق عادلانه به سمت شغل خاص در دستگاه و سازمان‌ها می‌رویم و قطعا همسان‌سازی حقوق به معنای پرداخت حقوق یکسان به کارکنان یک دستگاه و سازمان نیست چراکه شرایط رقابتی بین کارکنان در این شرایط از بین می‌رود اما به زودی نظام جامع یکپارچه حقوق و دستمزد خواهیم داشت و ایجاد شناسه یکتا برای کارکنان دقیقاً در همین راستا است.

منبع: خبرآنلاین

برچسب‌ها

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 72
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سیدی مطلق IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  با سلام ساعت خواب ؛ اکثریت اول عرض کردند 10 در صد به تمامی باعت فاصله طبقاتی میشود این موضوع را یک بیسواد یا کم سواد میداند یعنی مسئولین محترم نمیدانند یا به فکرخویشند/
 • سعید IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  حقوق یکسان را نخواستیم عدالت در پرداخت را خواستیم یک آبدارچی تازه استخدام بانک پانزده میلیون حقوق بگیرد دهها میلیون تومان و شاید چند صد میلیون وام کم بهره بگیرد سرهنگ مملکت با سی سال در به دری و شرایط سخت زندگی در کرما و سرما و زیر آتش دشمن ده میلیون هم نگیرد این عدالت است
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  تازمانی که تصمیم اصلی گرفته شود ۳ تا ۵ نسل دیگر از میان رفته شاید هم نژاد ایرانی منقرض شود
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  ای کاش فکر اساسی در مورد مشکلات درمانی بازنشستگان کشوری هم بشود که حقوق دریافتی دو ماه آنها کفاف هرینه ایمپلنت یک دندانشان را نمیدهد،واقعأ بازنشستگان بعد از عمری کار شرافتمندانه با سیلی صورتشان را سرخ میکنند وشرمنده خانواده هایشان هستند.
 • ناشناس US ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  چقدر انتظار امروز کشیدم افزایش بمن مستمری بگیر تعلق نگرفت😑😑
 • محمد IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
  تبریک به اونایی که به رئیسی رای دادن