۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴
رای سازمان استاندارد برای خودروی X۵۵ PRO اعلام می‌شود

سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: کمیسیون ماده ۴۲ برای بررسی پرونده خودروی X۵۵ PRO تشکیل شد که بزودی رای نهایی صادر می‌شود.

فردای اقتصاد-پس از حادثه که برای خودروی X۵۵ PRO اتفاق افتاد، سازمان ملی استاندارد ایران موضوع را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را برای طرح در کمیسیون ماده ۴۲ ارابه داشت.

از آنجایی که بعد از صدور تایید نوع نباید قطعه خودرو تغییر کند و هر تغییری باید به اطلاع سازمان ملی استاندارد ایران برسد، این اتفاق از سوی شرکت مدیران خودرو انجام نگرفته و سازمان ملی استاندارد ایران با توجه به این موضوع ادعای عدم همکاری خودروساز را با این سازمان دارد.

قاضی پرونده با اشاره به اینکه شرکت خودروساز اطلاعیه‌ای مبنی بر ایرادات فنی صادر کرده توضیح داد: این اقدام متضمن فراخوان نبوده چرا که با فراخوان، تمام سری خودروهایی که در ایراد فنی داشتند می‌بایست به صورت رایگان از سوی شرکت خودروساز رفع نقص شود.

مدیران شرکت مدیران خودرو، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در کمیسیون ماده ۴۲ برای بررسی جزییات اتفاق اخیر حاضر شدند و مقرر شد دفاعیات خود را ظرف مدت ۴۸ ساعت برای صدور رای نهایی با حضور سایر اعضای کمیسیون ارایه کنند.

سازمان ملی استاندارد ایران همچنان اعلام می‌دارد؛ به علت وجود نقص فنی در برخی از خودروهای مدل ایکس ۵۵ پرو تولیدی شرکت مدیران خودرو، تا اطلاع ثانوی شماره گذاری این خودرو متوقف خواهد بود.

در هفته گذشته فیلمی در فضای مجازی از لحظه شکسته شدن اکسل خودرو ام‌وی‌ام X۵۵ پرو و واژگونی آن در اتوبان کاشان-قم منتشر شد که با واکنش‌های زیادی همراه شده است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار