۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۶
افزایش چشمگیر مصرف برق کشور

سخنگوی صنعت برق گفت: با آغاز دوره گرما میزان مصرف برق کشور نسبت به هفته گذشته افزایش ۶۰۰۰ مگاواتی و رشد ۱۱ درصدی را نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد.

تسنیم: مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این مطلب، اظهارکرد: در راستای مصرف بهینه برق و اجرای برنامه‌های تشویق محور صنعت برق، پویش ویژه‌ای به نام «با انرژی » را از نیمه اردیبهشت ماه آغاز نموده که تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در قالب این پویش ضمن تشویق مردم به استفاده درست از انرژی برق، راه‌اندازی سایت و اپلیکیشنی با همین نام نیر راهکارهای مصرف درست برق به مردم آموزش داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه "مشترکان می‌توانند از طریق وب اپلیکیشن Ba-energy.ir در جریان این پویش قرار بگیرند"، گفت: در کنار جوایز گسترده‌ای که برای تقدیر از فعالان این پویش در نظر گرفته شده، محتواهای متنوعی برای آموزش راهکارهای مصرف بهینه برق در وب اپلیکیشن با انرژی قرار گرفته است.

رجبی مشهدی مشارکت مردم در تامین برق پایدار از طریق آموزش و فرهنگسازی و بهره گیری فعالانه در طرح را از مهم‌ترین اهداف پویش با انرژی عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود با اجرای پویش با انرژی، شاهد کاهش ١٥ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی باشیم که این کار با استفاده از راهکارهای ارائه شده در وب اپلیکیشن Ba-energy.ir به راحتی قابل انجام است.

وی با اشاره به طرحهای تشویقی صرفه جویی در مصرف برق، از اختصاص قبض برق رایگان به مشترکانی که مصرف برقشان را کاهش می‌دهند، خبر داد و خاطرنشان ساخت: مشترکان متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل توانیر از معرفی نخستین دور برندگان مشارکت‌کننده این پویش در تیرماه خبرداد و با بیان اینکه مشترکان می‌توانند از طریق نصب برنامه کاربردی با انرژی یا مراجعه به وب اپلیکیشن Ba-energy.ir و ثبت شناسه قبض برق خود، مشارکت در این پویش را آغاز کنند، تصریح کرد: تنها با چند راهکار ساده مانند قرار دادن درجه کولر روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند کولر آبی و یا عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعتهای اوج مصرف برق میتوانند شانس خود را برای دریافت جایزه افزایش دهند.

رجبی مشهدی در خصوص نحوه نصب اپلیکیشن با انرژی نیز گفت: این برنامه کاربردی در آدرس اینترنتی ba-energy.ir قابل دسترسی و نصب است و امکاناتی مانند شبیه ساز مصرف، نحوه محاسبه تعرفه‌های برق، باشگاه مشتریان و.... برای مشارکت کنندگان، در این برنامه قرار گرفته است که می‌تواند هموطنان را در اجرای برنامه‌های مصرف بهینه برق کمک کند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها