برق ایران به ترکیه می‌رود؟
۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴

وزیر نیرو جزییات مذاکرات اخیر خود با دو وزیر ترکیه‌ را تشریح کرد. مبادله برق و حل مسائل مربوط به آب‌های مشترک، مهمترین محورهای سفر یک‌روزه وی به آنکارا است.

فردای اقتصاد: وزیر نیرو پس از دیدار با وزرای انرژی و کشاورزی ترکیه، از تشکیل کمیته دائمی برای بررسی مسائل رودخانه ارس و صادرات برق ایران به ترکیه در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی‌اکبر محرابیان در سفر یک روزه خود به ترکیه با فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی و واحد کریشچی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه در آنکارا پایتخت این کشور دیدار و گفتگو کرد.

وی پیگیری توافقات روسای جمهور ایران و ترکیه در سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور به تهران را مهم‌ترین محور مذاکرات با وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه عنوان کرد و گفت: در خصوص مسائل آب‌های مشترک و رودخانه ارس مقرر شد کمیته‌ای دائمی برای بررسی مسائل رودخانه ارس تشکیل و درباره مسائل مورد علاقه دو طرف، مذاکره شود.

وزیر نیرو با موثر دانستن آغاز گفتگوهای فنی و اجرایی درباره مسائل آب‌های مشترک، تصریح کرد: مقرر شد نخستین جلسه کمیته فنی برای بررسی موضوعات درباره آب‌های مشترک، ماه اول سال آینده میلادی در تهران برگزار شود.

محرابیان با اشاره به توافقاتی در زمینه انتقال برق ایران به ترکیه اظهار کرد: اخیرا با سرمایه گذاری طرف ترک، در شهر وان این کشور، تاسیساتی که امکان مبادله برق از سوی ایران به ترکیه را به صورت بک تو بک فراهم کند، ایجاد شده است. وی افزود: طبق توافق با وزارت انرژی ترکیه، با نصب و آزمایش این تاسیسات، به‌زودی فروش برق ایران به ترکیه و بهره‌مندی از بازار صادراتی این کشور فراهم می‌شود.

برچسب‌ها

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha