۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۶
این ۷ کشور خواهان پوشاک ایرانی هستند

رئیس اتحادیه خیاطان با تاکید بر لزوم برندینگ در صنعت پوشاک ایران گفت: پوشاک ایرانی به کشورهای روسیه، ترکیه، سوریه، عراق، ازبکستان، ترکمنستان و امارات صادر می‌شود.

تسنیم: اکبر صدقی، رئیس اتحادیه خیاطان تهران در مراسم روز ملی خیاط، اظهارکرد: ۳۵۰۰ نفر فقط در شهر تهران عضو فعال اتحادیه خیاطان هستند و هر کدام نیز تعدادی نیروی کار دارد.

وی افزود: با تامین مناسب مواد اولیه تولید در دولت سیزدهم اکنون می‌توان گفت، اعضای اتحادیه ما به ۹۰ درصد ظرفیت خود در حال فعالیت هستند.

رئیس اتحادیه خیاطان تهران ادامه داد: با تدام تامین مواداولیه تولید، کاهش مالیات، اختصاص وام‌های کم‌بهره و کاهش سهم حق بیمه برای کارفرما برای کارگاه‌های بالای ۵ نفر از ۳۰ درصد به ۱۰ درصد، تولیدکنندگان این بخش می‌توانند قیمت تمام شده خود را کاهش دهند.

وی تصریح کرد: با افزایش کیفیت تولید پوشاک ایرانی واردات و قاچاق این کالا از ترکیه کاهش یافته است و حتی پوشاک تولیدی ایران به ترکیه صادر می‌شود.

صدقی با بیان اینکه تولیدات پوشاک ایرانی نیازمند ایجاد برندسازی است، گفت: پوشاکی که از ایران به ترکیه می‌رود دوباره با مارک ترکیه به ایران بر می‌شود زیرا ما کمتر برای برندینگ اقدام کرده‌ایم.

وی اظهارکرد: با این وجود پوشاک ایرانی به کشورهای روسیه، ترکیه، سوریه، عراق، ازبکستان، ترکمنستان و امارات صادر می‌شود.

شغل خیاطی باید در رسته مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد

بنابر این گزارش مجتبی صفایی رئیس اتاق اصناف ایران نیز در این مراسم خواستار آن شد که شغل خیاطی به عنوان یک شغل سخت و زیان آور به حساب‌اید و از پیگری این موضوع خبر داد.

وی افزود: خیاطی خود یک هنر است که تولیدات صنعتی نباید باعث شود این حرفه از چرخه تولید خارج شود.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: از ستاد مبارزه با قاچاق کالا پیگیری آن هستیم که از ورود پوشاک معروف به تاناکورا ( پوشاک دست دوم) به کشور جلوگیری شود زیرا این موضوع صنعت پوشاک کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: در صنعت پوشاک کشور برای برندسازی و کاهش قیمت باید اقدام شود و در صورتی که برندسازی انجام نشود، برندهای خارجی صنعت پوشاک کشور را می‌بلعند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها