۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
باقیمانده مطالبات گندمکاران چه زمانی پرداخت می‌شود؟

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون نزدیک به ۵۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده و مابقی مطالبات آنها اوایل هفته آینده پرداخت می شود.

ایرنا: محمدعلی نیکبخت صبح امروز در حاشیه نشست هیأت دولت و در جمع خبرنگاران افزود: تا کنون نزدیک به ۵۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده و طبق پیگیری هایی که داشته ام مابقی مطالبات آنها تا اوایل هفته آینده پرداخت می شود.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: پرداخت مطالبات گندمکاران با سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها است و ما فقط اسناد را به آنها می دهیم.

وی افزود: امسال نیز همانند سال گذشته تا این ماه از سال خرید گندم از گندمکاران از مرز ۴ میلیون تن گذشته و با توجه به زحماتی که کشاورزان می‌کشند و حمایت های فنی و اجرایی به عمل آمده و تأمین نهاده ها ما بیش از سال گذشته خرید گندم از گندمکاران را خواهیم داشت و دیگر نیازی به واردات گندم نداریم.

نیکبخت خاطرنشان کرد: در ارتباط با تب کنگو نگرانی در این باره وجود ندارد و این مسأله کنترل شده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: تأمین دام مورد نیاز برای عید قربان به خوبی دارد انجام می شود و مردم از این نظر نگرانی نداشته باشند و بنا شده تا نظارت بهداشتی در این حوزه نیز توسط سازمان دامپزشکی اعمال شود.

وی افزود: در بحث تنظیم بازار امروز ما به یک ثبات رسیده ایم و وضعیت فعلی قابل مقایسه با سال ۱۴۰۲ نیست ما هم از نظر موجودی کالاهای اساسی در بازار و هم از نظر قیمت کالاها نوسانات زیادی داشتیم از طرف دیگر از آنجایی که محصولات کشاورزی در همه جا فصلی هستند یک نوسان حداقلی در همه کشورها وجود دارد اما با همه اینها ما امروز در بحث تأمین این کالاها و قیمت ها آنها به ثبات رسیده ایم.

نیکبخت خاطرنشان کرد: در ارتباط با گوشت قرمز، جلوگیری از مولد کشی و همچنین بازسازی در دستور کار ما و در حال انجام است و همانطور که مرغ و تخم مرغ کنترل شده، گوشت قرمز نیز کنترل خواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha