۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳
وزیر صمت: دولت سیزدهم ۵۰۰۰ واحد تولیدی در کشور را احیا کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح چندین پروژه صنعتی در استان گیلان گفت: بیش از پنج هزار واحد تولیدی و صنعتی راکد، نیمه فعال و فعال کشور، در دولت سیزدهم به چرخه تولید بازگشته و یا توسعه یافته‌اند

وزارت صمت: «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت: معدن و تجارت، پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح چندین پروژه صنعتی در گیلان و در جمع خبرنگاران با اشاره به احیای بخش اعظمی از واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال در کشور اظهار کرد: با تلاش‌های دولت سیزدهم، تاکنون بیش از پنج هزار واحد تولیدی و صنعتی راکد، نیمه فعال و فعال کشور به چرخه تولید بازگشته یا توسعه یافته‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از شعارهای دولت سیزدهم احیای واحدهای تولیدی بوده، افزود: راهبرد نخست دولت شهید جمهور حداکثر کردن بهره‌وری و احیای واحدهای راکد بود و این روند تا آخرین روز دولت نیز ادامه‌دار است.

وزیر صمت با تاکید بر لزوم توجه استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولیدی کشور، اضافه کرد: تلاش‌ها بر این است تا از ظرفیت‌های موجود تولیدی و صنعتی کشور به خوبی بهره گرفته شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان گیلان، تاکید کرد: گیلان به لحاظ زیست‌محیطی و داشتن شرایط اقتصادی مناسب یکی از استان‌های مهم و با ظرفیت در حوزه صنعت و نساجی است که اگر به آن توجه شود به راحتی منجر به ایجاد اشتغال در این استان خواهد شد.

علی‌آبادی، یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم را استفاده را دانش آموختگان دانشگاهی و نخبگانی در واحدهای تولیدی دانست و گفت: جمعیت تحصیل کرده بسیار خوبی در گیلان وجود دارد که هر کدام دارای ظرفیتی هستند از این رو باید در واحدهای تولیدی استفاده شود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha