۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۵
نظر دادگستری تهران درباره همستر کامبت

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: مردم فقط به عنوان یک سرگرمی به بازی همستر کامبت نگاه کنند.

ایسنا: ابوالفضل نیکوکار، در خصوص بازی همستر کامبت گفت: این پروژه با بازی و سرگرمی آغاز شده است و پیشنهاد ما این است که مردم فقط به عنوان یک سرگرمی به این بازی نگاه کنند. مردم به این موضوع فکر کنند که آیا با ضربه زدن به یک سامانه می توانند کسب درآمد کنند؟

وی ادامه داد: گزارشی داریم که ۳۴ میلیون نفر در ایران از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می کنند. چرا آنجا این مباحث مطرح نیست؛ باید گفت اگر همستر کامبت به سمت عرضه ارز جدید دیجیتال برود، افراد نیز باید به فرآیند و قواعد ثبت و انتخاب صرافی و تشکیل کیف پول و نحوه معاملات آگاهی داشته باشند. مشکلات زمانی مطرح می‌شود که افراد با این مراحل ناآشنا بوده و به لحاظ عدم آگاهی اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد متخلف قرار می‌دهند و سرمایه آنها برده شده و سپس شکایت می‌کنند.

نیکوکار تصریح کرد: ساخت و عرضه و قیمت گذاری رمزارزها تحت نظارت هیچ مرجع رسمی داخلی و بین المللی نیست و به راحتی امکان از دست رفتن کامل سرمایه وجود دارد و هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران طی مصوبه‌ای رمزارزها را مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نمی‌داند و استفاده از آن را در مبادلات داخل کشور مجاز نمی‌شمارد.

نیکوکار در پایان گفت: در سال قبل ۷ پیام هشداری در خصوص رمزارزها و کلاهبرداری رایانه در حدود ۷۰ میلیون پیامک از طریق یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای مردم استان تهران ارسال شده است

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha