۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۸
شناسایی دغدغه‌های اصلی پتروشیمی تندگویان

پتروشیمی تندگویان تنها تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی‌اتیلن ترفتالات گرید بطری و همچنین طیف وسیعی از تنوع و کیفیت در محصولات گرید نساجی در ایران است؛ اما این شرکت با چالش‌های متنوعی در تولید و بازرگانی روبه‌رو است.

فردای اقتصاد: پتروشیمی تندگویان تنها تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی‌اتیلن ترفتالات گرید بطری و همچنین طیف وسیعی از تنوع و کیفیت در محصولات گرید نساجی در ایران است. 

به بهانه مجمع پتروشیمی تندگویان، در پنجمین برنامه اقتصاد بنگاه‌ها، دست‌اندازهای تولید و بازرگانی این شرکت را بررسی کردیم. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد اختلاف معنادار نرخ ارز در قیمت‌گذاری خوراک و محصول؛ مشکل تامین خوراک پارازایلن از پتروشیمی بوعلی؛ تاثیر تحریم‌ها در تامین ملزومات تولید؛ افزایش قابل توجه نرخ‌های یوتیلیتی؛ صدور مجوز واردات POY از سوی وزارت صمت به‌رغم تولید داخلی به میزان کافی؛ واردات تکلیفی PET و مسائل قیمت‌گذاری و مشکلات ناشی از عدم رفع تعهدات ارزی از جمله چالش‌های اساسی پتروشیمی تندگویان است. 

فیلم کامل این برنامه را اینجا ببینید: اقتصاد بنگاه‌ها/ سرنوشت لایحه اصلاح قانون تجارت/ چرا توزیع تایر به مشکل خورد؟/ دست‌اندازهای تولید و بازرگانی پتروشیمی تندگویان

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha