زمان مزایده خودروهای وارداتی دپو شده اعلام شد
۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵

سخنگوی سازمان اموال تملیکی جزئیات مزایده ۱۰۶۲ خودروی وارداتی دپو شده را که از روز پنجشنبه آغاز می‌شود، تشریح کرد.

فردای اقتصاد: مزایده خودروهای وارداتی دپوشده از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه هفتم مهر آغاز می‌شود که تا ساعت ۲۴ روز دوازدهم مهرماه ادامه خواهد داشت.

بر اساس گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، صاحب حجتی اظهار کرد: اولین اطلاع‌رسانی را وزیر امور اقتصادی و دارایی در خوزستان اعلام کرد که بنا بود چنین کاری از طریق بورس کالا انجام شود، اما با پیگیری‌هایی که انجام شد، متوجه شدیم که از طریق بورس عملی نیست و ناچار شدیم که از طریق مزایده این ۱۰۶۲ خودرو را به فروش برسانیم که در این زمینه اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام شد.

وی افزود: به دلیل اینکه به روز برگزاری مزایده نزدیک می‌شویم، موضوع امضای الکترونیک باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه شرکت‌کنندگان در این مزایده حتما باید ثبت نام کرده و گواهی امضای الکترونیک (توکن) را دریافت کنند و برای این کار نیز لازم است که به دفاتر ثبت اسناد رسمی در سراسر کشور مراجعه کرده و این گواهی امضای الکترونیک را دریافت کنند تا بتوانند در این مزایده شرکت کنند.

لیست خودروهای خارجی در مزایده

قائم مقام و سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اظهار کرد: این مزایده را از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه هفتم مهر ماه آغاز می‌کنیم و تا ساعت ۲۴ روز دوازدهم مهرماه ادامه خواهد داشت که متفاضیان می‌توانند فهرست خودروها و شرایطی را که برای رویت خودروها برای مزایده الکترونیک عنوان شده است، در وبگاه مزایده الکترونیک مشاهده کنند و از شرایط و خودروها مطلع شوند.

حجتی عنوان کرد: خریداران تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه دوازدهم مهر ماه برای ثبت پیشنهاد قیمت خودرو در این سامانه وقت دارند و برای این کار و شرکت در مزایده ارائه کد ملی برای شخص حقیقی و کد اقتصادی برای شخص حقوقی به همراه شماره حسابی که قابل استفاده از طریق اینترنت باشد، الزامی است و برای مشاهده خودروها نیز در همه ایام هفته از ساعت ۸صبح تا ساعت ۱۶ اعلام کرده‌ایم که استان‌ها همکاری کنند تا خریداران از خودروها بازدید داشته باشند.

وی اضافه کرد: پیشنهادهایی که در سامانه مزایده الکترونیک ثبت شده باشد، روز شنبه شانزدهم مهرماه در محل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی رمزگشایی شده و همان روز هم برندگان این مزایده معرفی خواهند شد.

سخنگوی سازمان اموال تملیکی اظهار کرد: کسانی هم که می‌خواهند انصراف بدهند، نهایتا می‌توانند تا ساعت ۱۴ روز چهارشنبه سیزدهم مهر ماه انصراف خود را اعلام کنند، چراکه متقاضیان باید در زمان ثبت نام ۱۵درصد از ارزش کارشناسی شده را به عنوان وثیقه واریز کنند، اگر برنده شده و بعد انصراف بدهند، این مبلغ به نفع دولت ضبط خواهد شد، اما در صورت انصراف تا این تاریخ، یعنی ساعت ۱۴ چهارشنبه ۱۳ مهر، مشکلی برای آنان پیش نخواهد آمد و می‌توانند مبلغ واریزی را پس بگیرند.

وی تاکید کرد: علاقه‌مندان به مشارکت در این مزایده باید این توکن را دریافت کنند تا بتوانند مراحل ثبت نام و شرکت در این مزایده فوق‌العاده را طی کنند. حجتی متذکر شد: این مزایده یک مزایده فوق‌العاده الکترونیکی با شماره ۵۶۵ است.

سخنگوی سازمان اموال تملیکی تشریح کرد: این مزایده فرصت خوبی است و با این اقدام کمکی به شرایط بازار خواهد شد و خودروهایی هم که در این مزایده هستند شامل لکسوس، هیوندا، تویوتا، پورشه، کیا، بی ام و، بنز، وولوو است. حجتی تأکید کرد: استان‌هایی که این مزایده فوق‌العاده شماره ۵۶۵ در آنها انجام می‌شود شامل استان‌های هرمزگان (بندرلنگه)، بوشهر، تهران، گیلان، خوزستان، فارس و مازندران است. 

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha