قیمت برنج ارزان می‌شود؟
۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲

انجمن واردکنندگان برنج از کاهش ۴۰ درصدی قیمت این کالا خبر داده اما شرط آن را جایگزینی برنج‌های جدید در بازار عنوان کرده است.

فرارو: قیمت برنج قرار است کاهش پیدا کند. انجمن واردکنندگان برنج گفته در آینده نزدیک می‌توانیم منتظر کاهش ۴۰ درصدی قیمت این کالا باشیم، اما شرط آن جایگزینی برنج‌های جدید و رونق بازار است. بررسی‌ها هم نشان می‌دهد نسبت به یک ماه قبل قیمت برنج در خرده‌فروشی‌ها فعلا تفاوتی نداشته است. مثلا برنج طارم هاشمی در نخستین روزهای مهرماه امسال به‌عنوان گران‌ترین نمونه در بازار، کیلویی ۱۷۴ هزار تومان فروخته می‌شود و یک ماه قبل با همین قیمت در بازار عرضه می‌شد.

قیمت برنج ایرانی؛ حداکثر کیلویی ۱۷۴ هزار

به گزارش فرارو، قیمت برنج طارم هاشمی به‌عنوان گران‌ترین نمونه ایرانی کیلویی ۱۷۴ هزار تومان است. الان بسته‌های ۱۰ کیلویی برنج طارم هاشمی را در خرده‌فروشی‌ها یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومان می‌فروشند. بین سایر برنج‌های گران‌قیمت ایرانی می‌توانیم به برنج طارم ممتاز گلستان اشاره کنیم. کیسه ۱۰ کیلویی برنج طارم ممتاز گلستان یک میلیون و ۴۲۹ هزار تومان فروخته می‌شود. یعنی کیلویی ۱۴۲ هزار و ۹۰۰ تومان. برنج هاشمی خمام تی‌تی و برنج هاشمی آقاجانیان هم هرکدام کیلویی ۱۴۰ هزار تومان ارزش دارند. این ارقام مربوط به گران‌ترین نمونه‌های برنج ایرانی در بازار است و در طرف مقابل می‌توانیم کف قیمت برنج ایرانی در اولین روزهای مهرماه امسال را تقریبا کیلویی ۶۰ هزار تومان بدانیم. در سامانه بازرگام و برخی خرده‌فروشی‌های سطح شهر برنج ایرانی شیرودی، به اسم نمونه تنظیم بازار فروخته می‌شود و کیسه‌های پنج کیلویی آن را الان ۲۹۵ هزار تومان می‌فروشند؛ یعنی کیلویی ۵۹ هزار تومان. الان در خرده‌فروشی‌ها بسته‌های یک کیلویی برنج فجر هایلی را به‌عنوان یکی دیگر از ارزان‌ترین نمونه‌های ایرانی، ۸۶ هزار و ۹۰۰ انجن واردکنندگان برنج از کاهش ۴۰ درصدی قیمت این کالا خبر داده اما شرط آن را جایگزینی برنج‌های جدید در بازار عنوان کرده است

قیمت برنج قرار است کاهش پیدا کند. انجن واردکنندگان برنج گفته در آینده نزدیک می‌توانیم منتظر کاهش ۴۰ درصدی قیمت این کالا باشیم، اما شرط آن جایگزینی برنج‌های جدید و رونق بازار است. بررسی‌ها هم نشان می‌دهد نسبت به یک ماه قبل قیمت برنج در خرده‌فروشی‌ها فعلا تفاوتی نداشته است. مثلا برنج طارم هاشمی در نخستین روزهای مهرماه امسال به‌عنوان گران‌ترین نمونه در بازار، کیلویی ۱۷۴ هزار تومان فروخته می‌شود و یک ماه قبل با همین قیمت در بازار عرضه می‌شد.

به گزارش فرارو، قیمت برنج طارم هاشمی به‌عنوان گران‌ترین نمونه ایرانی کیلویی ۱۷۴ هزار تومان است. الان بسته‌های ۱۰ کیلویی برنج طارم هاشمی را در خرده‌فروشی‌ها یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومان می‌فروشند. بین سایر برنج‌های گران‌قیمت ایرانی می‌توانیم به برنج طارم ممتاز گلستان اشاره کنیم. کیسه ۱۰ کیلویی برنج طارم ممتاز گلستان یک میلیون و ۴۲۹ هزار تومان فروخته می‌شود. یعنی کیلویی ۱۴۲ هزار و ۹۰۰ تومان. برنج هاشمی خمام تی‌تی و برنج هاشمی آقاجانیان هم هرکدام کیلویی ۱۴۰ هزار تومان ارزش دارند. این ارقام مربوط به گران‌ترین نمونه‌های برنج ایرانی در بازار است و در طرف مقابل می‌توانیم کف قیمت برنج ایرانی در اولین روزهای مهرماه امسال را تقریبا کیلویی ۶۰ هزار تومان بدانیم. در سامانه بازرگام و برخی خرده‌فروشی‌های سطح شهر برنج ایرانی شیرودی، به اسم نمونه تنظیم بازار فروخته می‌شود و کیسه‌های پنج کیلویی آن را الان ۲۹۵ هزار تومان می‌فروشند؛ یعنی کیلویی ۵۹ هزار تومان. الان در خرده‌فروشی‌ها بسته‌های یک کیلویی برنج فجر هایلی را به‌عنوان یکی دیگر از ارزان‌ترین نمونه‌های ایرانی، ۸۶ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشند. برنج معطر درجه یک آستانه اشرفیه کیلویی ۹۸ هزار تومان ارزش دارد و بسته یک کیلویی برنج ممتاز گلستان را ۱۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشند.

قیمت برنج خارجی؛ حداقل کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان

قیمت برنج تایلندی ۱۰ کیلویی تنظیم بازار، به‌عنوان ارزان‌ترین نمونه موجود ۱۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود. به‌این ترتیب خرید برنج تایلندی تنظیم بازار کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان هزینه دارد. البته در برخی از خرده‌فروشی‌ها ممکن است نمونه‌های دیگری از برنج تایلندی را با قیمت بیشتری عرضه کنند. به‌جز برنج تایلندی، برنج پاکستانی و هندی هم معمولا ارزان‌تر از برنج ایرانی فروخته می‌شوند. قیمت برنج پاکستانی بین ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۵۵ هزار تومان است. مثلا برنج پاکستانی چارلی در بسته‌های ۱۰ کیلویی ۲۹۲ هزار تومان ارزش دارد که ارزش هر کیلو از آن ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان است. کیسه ۱۰ کیلویی برنج پاکستانی بیتمز هم ۵۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود و به‌این ترتیب هر کیلو از این برنج ۵۵ هزار تومان ارزش دارد. خرید برنج هندی در اولین روزهای مهرماه امسال کیلویی ۴۳ تا ۴۸ هزار تومان آب می‌خورد. کیسه یک کیلویی برنج هندی طبیعت حدود ۴۳۰ هزار تومان و کیسه ۱۰ کیلویی برنج هندی مژده ۴۸۰ هزار تومان فروخته می‌شوند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha