اختلال شدید در عرضه سوخت با یک اعتصاب
۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰

یک نماینده اتحادیه کارگری کنفدراسیون عمومی کار CGT در فرانسه با اشاره به این که اعتصاب کارکنان پالایشگاه‌های شرکت توتال انرژی وارد هفتمین روز خود شد، هشدار داد که این امر باعث اختلال در عرضه سوخت شده و ممکن است این اعتصابات ادامه یابد.

راشاتودی: یک نماینده اتحادیه کارگری کنفدراسیون عمومی کار CGT در فرانسه با اشاره به این که اعتصاب کارکنان پالایشگاه‌های شرکت توتال انرژی TotalEnergies وارد هفتمین روز خود شد، هشدار داد که این امر باعث اختلال در عرضه سوخت شده و ممکن است این اعتصابات ادامه یابد.

تحویل فرآورده های نفتی و عملیات پالایشگاه‌ها در سراسر فرانسه پس از اعتصاب 4 پالایشگاه توتال انرژی، از جمله پالایشگاه گونفرویل در نرماندی با ظرفیت تولید 240000 بشکه در روز متوقف شده است.

در حالی که این اتحادیه کارگری هنوز در مورد ادامه اعتصاب گونفرویل تصمیم نگرفته است، بنا به گفته تیری دوفرن، نماینده اتحادیه کارگری کنفدراسیون عمومی کار، فعالیت مجتمع‌های پتروشیمی لامد، فیزین و کوت د اوپال همچنان متوقف شده است.

وی گفت: «پالایش تحت تأثیر قرار گرفته است، به جز در Donges که به طور معمول کار می کند.

بر اساس این گزارش، اعتصابات صورت گرفته که از خروج محصولات پالایش شده از سایت‌های توتال انرژی و یکی از انبارهای سوخت آن جلوگیری کرده است، بخشی از یک اقدام چندبخشی سراسری است.

کارگران بخش انرژی فرانسه که تحت تاثیر تورم بی‌سابقه و افزایش هزینه‌های زندگی هستند و نسبت به اصلاحات برنامه‌ریزی شده بازنشستگی، که شامل افزایش سن بازنشستگی است، خشمگین شده‌اند، خواهان دستمزد بالاتر هستند.

بر اساس برآوردهای کارشناسان، اعتصابات کنونی بیش از 60 درصد ظرفیت پالایشی یا 740 هزار بشکه در روز را مختل کرده است و می تواند بر بخش انرژی فرانسه تأثیر بیشتری بگذارد.

شرکت توتال ادعا می‌کند که به دلیل ذخایر کافی، این تعطیلی‌ها باعث کمبود سوخت نمی‌شود. با این حال، ترئوس، بزرگترین تولید کننده شکر کشور، هفته گذشته گفت که پس از عدم دریافت گازوئیل از پالایشگاه، باید تولید خود را کاهش دهد.

این اعتصابات همچنین دو کارخانه نفت و پتروشیمی اکسون موبایل را تحت تأثیر قرار داد و این شرکت را طی دو هفته اخیر مجبور کرده است تا عرضه محصولات پالایش شده به مشتریان را کاهش دهد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha