۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
فوری/ زمان واریز یارانه مهر ۱۴۰۱ اعلام شد

مرحله یکصد و چهل واریز یارانه معیشتی از شامگاه امروز، چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

یارانه معیشتی مهر ماه ۱۴۰۱ همچنان نقدی واریز خواهد شد. این یارانه امروز، چهارشنبه بیستم شهریور ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و از صبح پنجشنبه، ۲۱ مهرماه ۱۴۰۱ قابل برداشت خواهد بود.

یارانه مهر ۱۴۰۱ برای کدام خانوارها واریز می‌شود؟

برای پرداخت یارانه مهر ماه ۱۴۰۱ نیز مانند ماه‌های اخیر شماری از خانوارها که درخواست جدید آنها برای دریافت یارانه نقدی معیشتی مورد تایید قرار گرفته است، به فهرست یارانه‌بگیران اضافه خواهد شد.

این افراد مشمول دریافت یارانه‌های معوقه خواهند شد. بخشی از این معوقات همراه یارانه مهرماه و الباقی آنها در نوبت‌های بعدی واریز یارانه معیشتی تسویه می‌شود.

افرادی که مشمول یارانه نبودند چه زمانی یارانه جدید می گیرند؟

تا زمانی که ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه ادامه دارد و به اعتراض خانوارهای معترض رسیدگی می‌شود، احتمال اضافه شدن به فهرست یارانه بگیران نیز وجود خواهد داشت.

این افزایش درحالی است که قرار است هر ۶ ماه یکبار فهرست یارانه بگیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به روز رسانی شود. آخرین بار این به روز رسانی پیش از پرداخت یارانه تیر ماه انجام شد، بنابراین نوبت بعدی این به روز رسانی آذر ماه خواهد بود.

در ماه‎‌های گذشته رسیدگی به درخواست معترضان دهک بندی به وزارت رفاه و در مقابل ثبت درخواست جاماندگان به سازمان هدفمندی یارانه‌ها سپرده شده است.

مبلغ یارانه جدید چقدر است؟

پرداخت یارانه معیشتی از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ به بعد وارد فاز جدیدی شد، به دنبال اجرای برنامه اصلاحات ارزی، تمامی یارانه‌های نقدی در هم اقدام و در قالب یارانه معیشتی به شهروندانی که در دهک اول تا نهم درآمدی قرار دارند، پرداخت شد.

میزان این یارانه برای سه دهک اول درآمدی ماهانه ۴۰۰ هزار تومان به ازاء هر نفر و برای شش دهک درآمدی دیگری به میزان ۳۰۰ هزار تومان است.

دولت به شهروندان مستقر در دهک دهم درآمدی، یارانه‌ای پرداخت نمی‌کند اما این گروه می‌توانند مانند سایر مردم از یارانه نان، سوخت و دارو به صورت برابر استفاده کنند.

پرداخت یارانه نقدی تا چه زمان ادامه دارد؟

هنوز مشخص نیست که دولت تا چه زمانی پرداخت یارانه نقدی را پرداخت خواهد کرد زیرا همچنان زیرساخت‌های توزیع کالابرگ الکترونیک آماده نیست. احسان خاندوزی وزیر اقتصاد نیز اعلام کرد که این طرح لغو نشده و همچنان در دستور کار است.

وزیر اقتصاد پیش از این اعلام کرده بود که دوره آزمایشی پرداخت کالابرگ یا کوپن الکترونیکی انجام شده و قرار است در مهرماه ۱۴۰۱ بار دیگر طرحی آزمایشی در این خصوص اجرا شود که پس از رفع مشکلات احتمالی، این طرح در سراسر کشور برای خانوارها اجرا می‌شود. اما همچنان دستگاه‌های پوز خرید به سیستم متصل نیست و در فروشگاه‌ها امکان خدمات‌دهی در این خصوص وجود ندارد. به همین دلیل اجرای طرح به تاخیر افتاده است تا وزارت کار و رفاه بتواند مرحله جدید آزمایشی را اجرا کند.

وزیر اقتصاد ابراز امیدواری کرد که طرح توزیع یارانه از طریق کالابرگ الکترونیکی تا پایان سال ۱۴۰۱ اجرایی شود.

منبع: برنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
    چه لطفی کردید که متواتیم از یارانه بنزین وو استفاده کنیم ما یعنی مردم این مملکت نیستیم عجب روزگاریه

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها