اخطار به متجاوزان حریم خطوط لوله در شمال کشور
۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز اعلام کرد که در نیمه نخست امسال، ۱۱۹ اخطار به متجاوزان حریم ایمنی و اختصاصی خطوط لوله انتقال گاز در شمال کشور داده شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، محی‌الدین مفخمی، در این باره گفت: خطوط لوله گاز کشور از ﺷﺮﯾﺎن‌های ﻣﻬﻢ اﻗﺘﺼﺎدی و از ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ‌ﻫﺎی ارزﺷﻤﻨﺪ ﻣﻠـﯽ هستند و حفظ و نگهداری از حریم این خطوط اهمیت بالایی دارد، از این رو به دلیل شرایط جغرافیایی خاص شمال کشور و وجود جنگل، کوه و رودخانه‌های خروشان، مشکلات نگهداری و صیانت از حریم خطوط لوله در منطقه ۹ بسیار دشوارتر است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی اراضی و تراکم جمعیت در منطقه و عبور خطوط لوله از مجاورت اراضی کشاورزی و مسکونی، تجاوز به حریم خطوط لوله گاز را در این منطقه نسبت به مناطق دیگر چند برابر کرده است، افزود: در ۶ ماهه نخست امسال، ۱۴ هزار و ۸۱۴ مورد بازدید از مسیر خط انتقال گاز در منطقه ۹ انجام و ۴۵ اخطار به متجاوزان حریم ایمنی و ۷۴ اخطار نیز به متجاوزان حریم اختصاصی خطوط لوله انتقال گاز در استان‌های شمالی کشور داده شد.

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز از ۴۹ مورد رفع تجاوز از حریم اختصاصی بدون درخواست  از مراجع قضایی، از سوی همکاران حراست در این بازه زمانی خبر داد و تصریح کرد: ۱۰ هزار و ۲۴ مورد بازدید و پاسخگویی به استعلام‌ها نیز در این مدت انجام شده است.

مفخمی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین وظایف منطقه، صیانت از حریم اختصاصی و ایمنی خطوط لوله انتقال گاز است و همکاری و همراهی دیگر سازمان‌ها، ارگان‌ها و اداره‌های دولتی ضروری است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha