مزایده ۵۳۴۹ معدن برگزار می‌شود؟
۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

۵۳۴۹فقره محدوده و معدن که شامل مجوز برداشت، درخواست اکتشاف، پروانه برداشت، گواهی اکتشاف، پروانه بهره‌برداری و معادن متروکه می‌شود، به‌صورت مزایده در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

فردای اقتصاد: سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز ثبت‌نام متقاضیان برای شرکت در مزایده بیش از ۵هزار محدوده و معادن از ۲۶مهرماه خبر داد و گفت: پروسه ثبت‌نام در کل کشور تا ۲۶آذر ماه ادامه خواهد داشت.

مهدی حمیدی گفت: ۵۳۴۹فقره محدوده و معدن که شامل مجوز برداشت، درخواست اکتشاف، پروانه برداشت، گواهی اکتشاف، پروانه بهره‌برداری و معادن متروکه می‌شود را به‌صورت مزایده از ۲۶ مهرماه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم تا از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) قیمت‌های پیشنهادی خود را ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه این محدوده‌ها در ۳۱استان کشور به اضافه جنوب کرمان واقع شده‌اند، گفت: این استان‌ها در ۴ بخش قرار گرفته‌اند که در بخش اول شامل محدوده‌ها و معادن استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان و بوشهر است و متقاضیان از ۲۶مهر ماه تا ۱۱آبان ماه فرصت ثبت‌نام دارند که به همین روال سایر استان‌ها تا ۲۶آذرماه بخش‌بندی شده‌اند و بازه زمانی آنها در سایت اداره کل صمت استان‌ها اعلام می‌شود.

حمیدی با بیان اینکه محدوده‌های مورد مزایده که در سطح کشور معین شده‌اند در سامانه کاداستر معادن با رنگی متفاوت مشخص شده است، افزود: روی هر کدام از این محدوده‌ها کد شناسایی هست که متقاضیان می‌توانند با آن کد سوابق محدوده مورد نظرشان را از دبیرخانه اداره کل صمت همان استان دریافت کنند تا با مطالعه بیشتری وارد مزایده شوند.

وی در ادامه بر ضرورت دارا بودن صلاحیت فنی و مالی متقاضیان تاکید کرد و گفت: این افراد می‌توانند از طریق سازمان نظام مهندسی معادن یا اداره کل صمت استان خود در زمان کوتاهی صلاحیت فنی و مالی خود را دریافت کنند که این گواهی به مدت یک سال و در کل کشور اعتبار دارد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha