۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
 ابتلای ۵۴ نفر در کردستان به وبا

تعداد موارد مبتلا در شهرستان ها بدین صورت است که در مریوان ۳۵ بیمار، سقز هفت بیمار، سنندج چهار بیمار، بانه چهار بیمار، کامیاران دو بیمار و سروآباد دو بیمار تاکنون شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: با اضافه شدن چهار مورد ابتلای قطعی دیگر به بیماری وبا در استان(سه نفر سقز و یک نفر در بانه)، تعداد مبتلایان به ۵۴ نفر رسید.

دکتر بهرام کندایی ضمن اعلام این خبر گفت: در پی تشدید غربالگری افراد دارای علایم بیماری های روده‌ای و اسهال، چهار مورد ابتلای قطعی دیگر  به بیماری وبا شناسایی شده و با این احتساب، مجموع مبتلایان به این بیماری در کردستان به ۵۴ نفر رسید.

وی با تاکید بر اینکه، اکثر موارد شناسایی شده به صورت سرپایی درمان شده اند، افزود: تعداد موارد مبتلا در شهرستان ها بدین صورت است که در مریوان ۳۵ بیمار، سقز هفت بیمار، سنندج چهار بیمار، بانه چهار بیمار، کامیاران دو بیمار و سروآباد دو بیمار تاکنون شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه، بیماری وبا به دنبال خوردن غذا یا آب آلوده به باکتری ویبریو کلرا ایجاد می گردد، تأکید کرد: برای کنترل و مقابله مؤثر با این بیماری هم استانی‌های عزیز باید دستورالعمل های بهداشتی مربوطه را مهم تلقی نموده و رعایت کنند.

دکتر کندایی رعایت دستورات بهداشتی و مصرف آب و غذای سالم را از مهمترین راهکارهای پیشگیری و کنترل بیماری وبا بیان کرد و افزود: به مردم عزیز توصیه می‌شود ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از ترددهای غیر ضروری به نقاط آلوده، مواد غذایی را از مراکز معتبر تهیه و از فروشندگان دوره گرد و دستفروشان خریداری  نکرده و از استفاده از منابع آبی نامطمئن خودداری نمایند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه، اسهال شدید و بدبو از علائم ابتلا به بیماری وبا است، گفت: کسانی که دارای علائم مذکور هستند لازم است سریعاً به مراکز درمانی مراجعه کنند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها