۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
وزیر ارتباطات: اینترنت رایگان از طریق بالن عرضه می‌شود

در حالی که طی روزهای اخیر انتقادهای صاحبان کسب و کار از اختلالات اینترنتی بالا گرفته وزیر ارتباطات از امکان ارایه خدمات ارتباطی و اینترنت رایگان از طریق بالن خبر داده است. 

فردای اقتصاد - در حالی که طی روزهای اخیر انتقادهای صاحبان کسب و کار از اختلالات اینترنتی بالا گرفته وزیر ارتباطات از امکان ارایه خدمات ارتباطی و اینترنت رایگان از طریق بالن خبر داده است. 

به گفته عیسی زارع پور بالن‌های مخابراتی برای ارائه خدمات ارتباطی در شرایط خاص و بحرانی که زیرساخت‌های ارتباطی زمینی، قطع و یا اشباع می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی افزود:  بالن‌های اینترنت به جای مبارزه با باد، از "هوش مصنوعی" استفاده می‌کنند تا ارتفاع خود را تغییر دهند و برای رسیدن به مقصد خود از جریان هوا استفاده می‌کنند؛ این امر می‌تواند به طی مسیرهایی منجر شود که طولانی و یا پیچیده هستند ولی در عین حال به انرژی بسیار زیادی هم نیاز ندارند؛ همچنین این بالن‌ها می‌توانند دسترسی به اینترنت را با ثبات بیشتری فراهم کنند.

عیسی زارع پور به تازگی در یک پیام رسان بومی درباره بالن‌های مخابراتی نوشت:  در سیل استان لرستان در سال ۱۳۹۸، این نوع بالن‌ها توانستند تا زمان اتصال مجدد زیرساخت‌های ارتباطی، ارتباط را در منطقه سیل زده برقرار کنند، همچنین در ایام اربعین سال جاری، یکی از این بالن‌ها در مرز مهران به زائرین اینترنت بی‌سیم رایگان ارائه کرد.

زارع پور گفت: با تلاش همکارانم در پژوهشگاه فضایی ایران، نسل جدید سکوهای متحرک مدیریت بالن‌های مخابراتی رونمایی شد که قابلیت‌های ویژه و منحصر به فردی دارد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چند سالی است که به مناسبت فرا رسیدن اربعین، خدمات ویژه‌ای را برای زائران درنظر می‌گیرند که از جمله آن می‌توان به بالن سازمان فضایی که یکی از کارکردهایش ارایه اینترنت رایگان است اشاره کرد.

به گونه‌ای که امسال اعلام شد از طریق این بالن‌ها، اینترنت مورد نیاز زائران در مسیر حرکت زوار در داخل کشور و مخصوصا در مرزها با استفاده از سایت‌های سیار و تقویت کننده تأمین شد.

گفتنی است قطع اینترنت و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی طی چند هفته اخیر باعث اختلال گسترده‌ای در فضای کسب و کارها شده است. در همین حال از روز گذشته سیستم‌های پیامک انبوه نیز که برای برخی از کسب  و کارهای حوزه مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد ، دچار اختلال شده است. 

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

تک شاخ

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار