۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷
آخرین اخبار از بازگشت پول‌های از دست رفته اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اهتمام جدی دولت، هیئت امنا و هیئت مدیره برای احیای بانک سرمایه و وصول مطالبات اعضای موسسه از دولت، از مساعدت قطعی برای احیای بانک سرمایه موسسه خبر داد.

ایسنا: حمیدرضا نجف‌پور کردی در دومین روز همایش تعاملی با فرهنگیان عضو موسسه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی برجایگاه والای مقام معلم بیان کرد: موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان هم متعلق به معلمان است و اعضای صندوق باید هم در کلام و هم در عمل مورد تکریم قرار گیرند.

وی در پاسخ به سوالات و ابهامات مطرح شده از سوی فرهنگیان حاضر در همایش در مورد احیای بانک سرمایه تصریح کرد: در جریان احیای بانک سرمایه، هیچ پول جدیدی از اعضای موسسه به بانک سرمایه پرداخت نخواهد شد بلکه پول‌هایی که از اعضای موسسه از بین رفته است بازگردانده خواهد شد.

مدیرعامل موسسه با اشاره به اینکه احیای این بانک بی‌نظیرترین کار بانکی محسوب می‌شود گفت: ما تقاضا کردیم بانک مرکزی و حاکمیت ۱۷ هزار میلیارد تومان جریمه اضافه برداشت این بانک را ببخشد و حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان نیز اصل بدهی بانک سرمایه به بانک مرکزی به یک خط اعتباری برای بانک تبدیل شود و مبالغ مذکور بدون در نظر گرفتن سود به صورت ۵ ساله تقسیط شود.

نجف‌پور کردی تصریح کرد: بانک سرمایه بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق و سنواتی دارد که از مسئولین قوه قضاییه تقاضای عاجزانه کرده‌ایم برای احقاق حقوق معلمان به صندوق کمک کنند تا این مطالبات بازگردانده شود.

وی بیان کرد: تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک بدون پرداخت مالیات از دیگر درخواست‌ها برای احیای بانک سرمایه است که در این صورت هزاران میلیارد تومان تاثیر مثبت بر ساختار بانک خواهد داشت.

وی در خصوص وصول مطالبات موسسه از دولت، افزود: اخذ مجوز افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد تومانی بانک سرمایه از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته که مقرر شده است آورده نقدی صندوق از محل طلب اعضاء از دولت به میزان ۳ هزار میلیارد تومان تامین شود و این امر با همراهی مسئولین بانک مرکزی در حال قطعی شدن است. بدیهی است با این اقدام مطالبات صندوق از دولت وصول خواهد شد.

نجف‌پور کردی درباره دائمی شدن واریزی دولت گفت: در گذشته علیرغم تلاش‌های انجام شده کارهای دقیق صورت نگرفته فلذا واریزی دولت هر سال مبتنی بر سلایق و دیدگاه‌های افراد و مسئولین دولت و مجلس در قانون اعمال می‌شد که متاسفانه در برخی از برنامه‌ها این اتفاق نیفتاد اما با پیگیری‌های خوبی که شده، به طور جدی به دنبال دریافت حکم دائمی در قانون بودجه هستیم تا به صورت مستمر سهم دولت به حساب معلمان نزد صندوق واریز شود.

مدیرعامل موسسه در خصوص وضعیت حقوق و مزایای مدیران و کارکنان موسسه و شرکت‌های آن تصریح کرد: بر اساس مطالعات و برنامه ریزی‌های انجام شده، دریافتی‌ها در موسسه و شرکت‌های اصلی و تابعه، چه در پتروشیمی‌ها و چه در سایر شرکت‌ها حدود میانگین صنعت است. اگر چه به نظر بنده جای اصلاح و تعدیل مبتنی بر بهره‌وری وجود دارد.

وی یادآور شد: با این حال برنامه جدی داریم که نظام حقوق و دستمزد موسسه را اصلاح کنیم و پرداخت بخشی از حقوق تابع کارایی و بهره‌وری خواهد شد. همچنین در جذب کارکنان و مدیران سه شاخص اصلی تعهد، تخصص و تبحر را با اولویت خانواده و فرزندان اعضای موسسه در نظر گرفته‌ایم.

نجف‌پور همچنین در مورد استفاده از ظرفیت فرهنگیان عضو گفت: افتخار می‌کنیم تا از ظرفیت‌های موجود در بین اعضای موسسه در راستای تکمیل سازمان نیرویی و شبکه مدیریتی با رویکرد افزایش بهره‌وری و سودآوری صندوق بهره بگیریم. فلذا ابتدا ظرفیت‌ها و توانایی‌های این فرهنگیان را احصاء خواهیم کرد و حتی‌الامکان در اکثر زمینه‌ها از اعضای صندوق کمک خواهیم گرفت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیرعامل موسسه با استفاده از ظرفیت‌های استانی افزود: نگاه ما در توسعه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر اقتصادی و سودآوری با رویکرد علمی است و در هر استانی که ظرفیت وجود داشته باشد، حتما استفاده خواهیم کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha