۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
آخرین آمار سقوط آزاد بازار تبلیغات اینستاگرام با فیلترینگ

بازار تبلیغات در اینستاگرام در امسال یش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که به دلیل فیلترینگ اندازه این بازار بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.

طبق گزارش روابط عمومی جریان، پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، اندازه بازار تبلیغات در اینستاگرام در سال ۱۴۰۱ بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است که به دلیل فیلتر شدن اینستاگرام، اندازه این بازار این لحظه بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.

در اینستاگرام بیش از ۱۰ هزار صفحه فارسی‌زبان وجود دارد که اقدام به نمایش تبلیغات می‌کنند و گردش مالی حوزه تبلیغات در اینستاگرام روزانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

با شروع اختلال اینترنت و فیلتر شدن اینستاگرام گردش مالی این حوزه تقریباً به صفر رسیده است. همچنین بیش از ۳۰ هزار کسب‌وکار ایرانی برای تبلیغات خود از پلتفرم اینستاگرام استفاده می‌کنند و فیلتر شدن اینستاگرام باعث از بین رفتن یکی از مهم‌ترین کانال‌های بازاریابی کسب‌وکارهای ایرانی خواهد شد.

تریبون، پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی نیز اعلام کرده با توجه به شرایط فعلی کشور، انتشار رپورتاژ آگهی در وبسایت‌های خبری با کاهش ۴۹ درصدی مواجه شده است. کاهش تمایل کسب‌وکارها به انتشار رپورتاژ آگهی درآمد وب‌سایت‌ها از این کانال را بیش از ۵۵ درصد کاهش داده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha