راهنمای خرید تندر ۹۰ کارکرده
۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴

قیمت تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک صفرکیلومتر ۶۵۰ میلیون است. داشتن دو لکه رنگ روی بدنه ارزش آن را تا ۶۰۰ میلیون کاهش می‌دهد. قیمت منصفانه تندر ۹۰ دست‌دوم E2 با فرض پنج سال کارکرد ۳۴۵ میلیون تومان است.

فرارو:‌ تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک به‌عنوان یکی از گران‌ترین محصولات داخلی نزدیک ۶۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود اما در بازار خودروهای کارکرده می‌شود همین مدل را با ۴۰۰ میلیون تومان خرید. مدل‌هایی که در این بازه قیمت قرار می‌گیرند، معمولا بیشتر از ۱۰۰ هزارکیلومتر راه رفتند و با چند لکه رنگ روی بدنه فروخته می‌شوند.

خرید تندر ۹۰ دست‌دوم با فرض نهایتا پنج سال کارکرد شامل سه نسخه E۲، پلاس دنده‌ای و پلاس اتوماتیک می‌شود و در این مطلب سراغ مدل‌های دست‌دوم این سه نسخه رفتیم.

۱- قیمت منصفانه تندر ۹۰ دست‌دوم E2 با فرض پنج سال کارکرد ۳۴۵ میلیون تومان است. این رقم قیمت کارشناسی‌شده با احتساب ۱۱۲ هزارکیلومتر کارکرد و شرایط فنی و بدنه سالم تخمین زده می‌شود. اگر روی بدنه خودرو یک لکه رنگ وجود داشته باشد، تقریبا ۱۰ میلیون تومان از قیمت خودرو کم می‌شود. داشتن دو لکه رنگ قیمت تندر ۹۰ دست‌دوم نسخه E۲ مدل ۹۶ را به ۳۲۷ میلیون تومان تقلیل می‌دهد و اگر بدنه خودرو تمام‌رنگ باشد، ارزش آن تا ۲۷۰ میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند. قیمت کارشناسی‌شده تندر ۹۰ پلاس دنده‌ای با فرض پنج سال کارکرد - ۷۲ هزار کیلومتر- و شرایط فنی و بدنه سالم تقریبا ۳۹۰ میلیون تومان است و این رقم برای تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک با همین شرایط ۴۵۵ میلیون تومان محاسبه می‌شود.

۲- قیمت تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک صفرکیلومتر به‌عنوان یکی از گران‌ترین مدل‌های داخلی الان ۶۵۰ میلیون تومان است، اما مدل‌های دست‌دوم آن را می‌شود با ۴۰۰ میلیون تومان در بازار پیدا کرد. یکی از فروشنده‌های تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک مدل ۹۶ دقیقا رقم ۴۰۰ میلیون تومان را در کادر مربوط به قیمت قرار داده است. فروشنده درباره وضعیت بدنه خودرو فقط از عبارت رنگ‌شدگی استفاده کرده، اما در بخش توضیحات به پنج لکه روی گلگیر و سایر نقاط بدنه اشاره کرده است. میزان کارکرد خودرو در پنج سال قبلی ۱۱۷ هزار کیلومتر است و ۱۰ ماه از مهلت تمدید بیمه شخص ثالث آن باقی مانده است.

تندر ۹۰ صفرکیلومتر با گیربکس جدید که آخرین مدل‌های آن را پارس‌خودرو سال ۹۸ روانه بازار کرد، الان بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان در بازار آزاد ارزش دارد، اما نسخه‌های دست‌دوم آن را می‌شود با کمتر از ۲۷۰ میلیون تومان خرید. در یکی از آگهی‌های مربوط به تندر ۹۰ دست‌دوم، رقم ۲۶۷ میلیون تومان را برای ال ۹۰ مدل ۹۷ با گیربکس جدید درنظر گرفته‌اند. چیزی که باعث شده فروشنده با چنین رقمی دنبال مشتری بگردد، داشتن سه لکه رنگ روی بدنه – هر دو در جلو و گلگیر راننده – و کارکرد ۸۸ هزار کیلومتری این مدل است.

۳- قیمت تندر ۹۰ دست‌دوم توسط برخی فروشنده‌ها نزدیک به مدل‌های صفرکیلومتر اعلام می‌شود. فروشنده تندر ۹۰ نسخه E۲ دست‌دوم با کارکرد ۸۶ هزار کیلومتری، درحالی رقم ۴۸۰ میلیون تومان را به خریداران پیشنهاد می‌دهد که ارزش مدل‌های صفرکیلومتر تقریبا ۵۰۰ میلیون تومان است. نسخه‌های صفرکیلومتر تندر ۹۰ پلاس دنده‌ای هم بین ۵۱۰ تا ۵۳۰ میلیون تومان ارزش دارند، اما یکی از فروشنده‌های مدل دست‌دوم این محصول رقم ۵۰۵ میلیون تومان را برای فروش درنظر گرفته است. این یکی در چهار سال قبلی هزار کیلومتر راه رفته و طبق ادعای فروشنده هیچ عیب و ایراد فنی و بدنه ندارد.

مشخصات تندر ۹۰ در بازار مدل‌های دست‌ دوم

نسخه و مدل

میزان کارکرد

مشخصات

قیمت

تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک مدل ۹۶

۱۱۷ هزار کیلومتر

پنج لکه رنگ روی بدنه

۴۰۰ میلیون تومان

تندر ۹۰ با گیربکس جدید مدل ۹۷

۸۸ هزارکیلومتر

سه لکه رنگ روی بدنه

۲۶۷ میلیون تومان

تندر ۹۰ پلاس دنده‌ای مدل ۹۷

۵۸ هزار کیلومتر

فنی و بدنه سالم

۵۰۵ میلیون تومان

تندر ۹۰ E2 مدل ۹۶ 

۸۶ هزار کیلومتر

فنی و بدنه سالم

۴۸۰ میلیون تومان

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha