۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
مهم‌ترین دلیل استیضاح وزیر صمت

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صمت در زمان رای اعتماد به مجلس قول داد ظرف ۶ ماه وضعیت بازار خودرو را ساماندهی کند اما این اتفاق نیفتاد و مجلس برای پاسخگویی به مطالبه مردم باید از ابزارهای نظارتی خود استفاده کند.

ایسنا: احمد مرادی با اشاره به اعلام وصول استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس، بیان کرد: بنده به عنوان یکی از افرادی که استیضاح وزیر صمت را امضا کرده ام باید بگویم که استیضاح، سوال و تذکر حق نمایندگان مجلس است اما معمولا قبل از استیضاح رایزنی هایی صورت گرفته و جلساتی برگزار می شود تا مسائل و مشکلات مربوطه مطرح شده و شخص وزیر باید قادر باشد تا به این سوالات و اشکالات موجود پاسخ دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: هیچ نماینده ای به دنبال خواسته های شخصی برای امضای یک استیضاح یا سوال نیست ولی متاسفانه زمانی که وزرا پایبند به شعارها و وعده هایی که در زمان رای اعتماد به مجلس می دهند، نیستند مجلس باید از ابزارهای نظارتی خود استفاده کند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از مطالبات جدی مردم و مجلس ساماندهی بازار خودرو است و شخص وزیر در زمان رای اعتماد به مجلس قول داد تا ظرف ۶ ماه این صنعت را ساماندهی کند اما این اتفاق نیفتاده است. از نظر بنده همین یک مورد برای طرح استیضاح از وزیر کافی است. موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد.

مرادی در پایان با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان نیز از عدم توجه به صنایع و زیر مجموعه های آنها گله مند هستند، گفت: در نهایت استیضاح وزیر صمت در مجلس اعلام وصول شد و منتظر هستیم تا شخص وزیر در مجلس حاضر شده و توضیحات خود را ارائه کند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها