۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۳
وزیر آموزش و پرورش: دانش آموز زندانی و بازداشتی نداریم

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون هیچ دانش آموز زندانی و بازداشتی اغتشاشات و اعتراضات اخیر در کشور نداریم.

برنا: نوری گفت: رسانه‌های خارجی و فضای مجازی که از سوی معاندین هدایت و مدیریت می‌شوند درباره اغتشاشات جوسازی کرده و تلاش داشتند علیه دانش آموزان کشورمان کارهایی را انجام دهند؛ برای مثال در ماجرای استان اردبیل مشاهده کردید که اتفاقی رخ نداد ولی سعی کردند جوسازی کنند؛ در قضیه استان اردبیل نیروی انتظامی وارد مدرسه نشده است اما آنها بدنبال فضاسازی منفی علیه جمهوری اسلامی هستند.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون هیچ دانش آموز زندانی و بازداشتی اغتشاشات و اعتراضات اخیر در کشور نداریم.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره بازداشت یا زندانی بودن تعدادی از دانش آموزان اظهارکرد: هیچ دانش آموز زندانی و بازداشتی نداریم.

وی افزود: رسانه‌های خارجی و فضای مجازی که از سوی معاندین هدایت و مدیریت می‌شوند درباره اغتشاشات جوسازی کرده و تلاش داشتند علیه دانش آموزان کشورمان کارهایی را انجام دهند؛ برای مثال در ماجرای استان اردبیل مشاهده کردید که اتفاقی رخ نداد ولی سعی کردند جوسازی کنند؛ در قضیه استان اردبیل نیروی انتظامی وارد مدرسه نشده است اما آنها بدنبال فضاسازی منفی علیه جمهوری اسلامی هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش آموز، مدرسه و واحدهای آموزشی برای ما عزیز و قابل احترام است ولی معاندین، مدارس ایران و دانش آموزان را هدف گرفته اند؛ علم و فناوری و پیشرفت ایران برای آنها قابل تحمل نیست.

نوری گفت: با بازگشایی مدارس همه همکاران من در آموزش و پرورش تلاش زیادی کردند تا علم آموزی در ایران را با سرعت بالاتری ادامه دهند؛ دانش آموز و اولیا و معلمان بدانند که دشمن با عملیاتی کردن توطئه‌های مختلف سعی کردند که مدارس را در ایران تعطیل کنند اما ما باید هوشیاری خود را افزایش دهیم و اخبار را از منابع اصلی دنبال نکنیم نه فضای مجازی و غیر واقعی.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما در حوزه علم و فناوری با سرعت بالای فعلی پیش برویم تمام قله‌های دنیا را تسخیر خواهیم کرد؛ مطمئن باشید معاندین جمهوری اسلامی تمام توان خود را می‌گذارند که ایران پیشرفت نکند اما ما باید بر کار و اقدام خود متمرکز شویم و به حاشیه‌های توجهی نکنیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha