۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲
جلال مقامی صدای ماندگار دوبله درگذشت

جلال مقامی مجریِ برنامه‌ی معروفِ «دیدنی‌ها» و گوینده شناخته شده عرصه دوبله درگذشت.

تسنیم: محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درگذشت جلال مقامی دوبلور معروف را تایید کرد.

سوهانی گفت: این پیشکسوت عرصه‌ی گویندگی و دوبله امروز پنج شنبه 5 آبان‌ ماه درگذشت.

همچنین امیر منوچهری گوینده‌ی رادیو و دوبلور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: جلال مقامی را به دلیل بی حالی و مشکلات کلیه به بیمارستان بردند. من پیگیر حال ایشان از خواهرزاده‌اش بودم. حدود یک ساعت پیش هم که پیگیر اوضاعِ آقای مقامی بودم، متاسفانه خواهرزاده‌اش گفت که دار فانی را وداع گفته است.

خانم حضرتی از نزدیکانِ زنده‌یاد جلال مقامی نیز گفت: استاد جلال مقامی ساعتی پیش در بیمارستان براثر ایست قلبی فوت کرد. صبح امروز کمی حالش بد شد و او را به بیمارستان منتقل کردیم. در کمتر از 6 ساعت کلیه‌هایش از کار افتاد و سطح هوشیاریِ او پایین آمد و کلیه‌ها از کار افتاد و در نهایت به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

حضرتی درباره مراسم تشییع و تدفینِ زنده‌یاد جلال مقامی تاکید کرد: هنوز زمان و مکانِ مراسم تشییع مشخص نیست. احتمالا روز شنبه پیکر او را در قطعه هنرمندان خاکسپاری کنیم.

جلال مقامی در دوم مرداد 1320 در تهران و در در خانواده‌ای اصالتاً اهل کاشان متولد شد. فعالیت هنری را از سنین نوجوانی با بازی در تئاتر شروع کرد و سپس به تشویق حیدر صارمی از سال 1337 وارد عرصهٔ دوبلاژ شد. وی از سال 1344 در فیلم‌های سینمایی به ایفای نقش پرداخت و مدیریت دوبلاژ را از سال 1345 آغاز کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار