۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
هشدار به کنکوری‌ها؛ مغایرت اطلاعات مساوی محرومیت

معاون فنی و آماری سازمان سنجش با اشاره به تغییرات کنکور ۱۴۰۲ گفت: در آزمون امسال و هنگامی که فرصتی برای ویرایش اطلاعات اعلام شود، ۵ بار فرصت ویرایش اطلاعات برای داوطلبان درنظر گرفته‌ایم و هنگامی که کد ۱۶ رقمی اطلاعات برای داوطلبان ارسال شد، دیگر امکان تغییر و ویرایش اطلاعات وجود ندارد. بنابراین داوطلبان باید در ثبت اطلاعات خود دقت کنند؛ زیرا مغایرت در اطلاعات می‌تواند منجر به محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون‌ها شود.

ایسنا: احسان جمالی، معاون فنی و آماری سازمان سنجش در نشست خبری ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: از امسال کنکور ۲ بار در سال برگزار می‌شود و نتایجی که توسط داوطلبان به‌دست می‌آید، به مدت ۲ سال و برای ۴ دوره برگزاری آزمون اعتبار دارد.

وی درباره تاریخ اعلام نتایج گفت: نتایج اولیه آزمونی که دی ماه برگزار می‌شود، در نیمه اسفندماه امسال اعلام می‌شود.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش با بیان اینکه یک سیستم جامع برای ثبت‌نام کنکوری‌ها در نظر گرفته‌ایم، تصریح کرد: این سیستم به نحوی است که داوطلب برای ثبت‌نام آزمون‌های بعدی نیاز به ثبت اطلاعات ندارد. همچنین تمام اطلاعات مربوط نتایج در این سیستم به اطلاع داوطلبان می‌رسد و کارنامه نهایی داوطلبان نیز در این سامانه درج می‌شود.

وی در توضیح شکل این سامانه گفت: صفحه اول این سامانه شامل اطلاعات هویتی و درج عکس داوطلب است. هنگامی که داوطلبان در سامانه عضو شوند، یک کد ۶ رقمی دریافت می‌کنند. این کد به شماره موبایل اختصاصی هر داوطلب ارسال می‌شود، موبایلی که حداقل باید تا پایان برگزاری کامل یک آزمون، روشن باشد.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش گفت: اطلاعات هویتی داوطلب با سیستم ثبت‌احوال مطابقت داده می‌شود. دراین زمینه همچنین شرایطی برای اتباع خارجی درنظر گرفته شده است.

وی درباره گام دوم ثبت‌نام در سامانه جامع آزمون سراسری توضیح داد: دراین سامانه، اطلاعات تماس و سکونت داوطلبان ثبت می‌شود. همچنین در این بخش، اطلاعات حوزه برگزاری از داوطلب پرسیده می‌شود.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش با بیان اینکه داوطلبان با توجه به تعداد گروهای آزمایشی که خواهان شرکت در آن هستند، مبلغی با عنوان "حق ثبت‌نام" پرداخت می‌کنند، تصریح کرد: پس از پرداخت حق ثبت‌نام، یک کد ۱۶ رقمی به شماره موبایل اختصاصی داوطلب ارسال می‌شود. عدم پرداخت حق آزمون و دریافت نکردن کد ۱۶ رقمی به معنای کامل نشدن مراحل ثبت‌نام است.

وی گفت: داوطلبانی که برای ثبت‌نام به کافی نت می‌روند، در درج اطلاعات خود مانند "معدل"، "حوزه امتحانی"، "استان و شهر محل سکونت" خود دقت کنند که بسیار اهمیت دارد.

جمالی افزود: نمرات سوابق تحصیلی افرادی که در گذشته در آزمون شرکت‌کرده‌اند، در دسترس است. اگر مغایرتی وجود داشته باشد، می‌توانند برای رفع آن اقدام کنند. همچنین سوابق تحصیلی داوطلبانی که هنوز مشغول به تحصیل هستند، تیر ماه اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: نمره آزمون ۶۰ درصد و سابقه تحصیلی ۴۰ درصد در آزمون ورود به دانشگاه‌ها محاسبه می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار