آخرین قیمت انواع سکه در بازار طلا
۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

قیمت سکه و طلا از ابتدای هفته دوم آبان ماه صعودی بود و روز چهارشنبه رکورد زد و حباب سکه به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید اما در آخرین روز معاملات نرخ‌ها مقدار کمی افت داشت.

ایرنا: قیمت سکه و طلا در هفته گذشته صعودی بود و رکوردهایی هم ثبت کرد، محمد کشتی‌آرای کارشناس بازار طلا در این باره اظهار کرد: هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

وی افزود: روز چهارشنبه نرخ ارز در بالاترین رقم خود قرار گرفت و به مبلغ ۳۵ هزار تومان افزایش یافت اما پنجشنبه با تعدیل قیمت به ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان بازگشت و این رشد نرخ روی بهای سکه و طلا نیز تاثیر گذاشت و سکه به بالاترین رقم خود در چند ماه اخیر رسید و با مبلغ ۱۶ میلیون تومان داد و ستد شد.

این فعال بازار طلا تصریح کرد: سکه طرح قدیم در هفته گذشته ۹۰۰ هزار تومان و سکه طرح جدید ۷۵۰ هزار تومان افزایش هفتگی بها داشتند. همچنین نیم سکه و ربع سکه ۴۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان افزایش هفتگی داشت. هر مثقال طلای آب شده و هر گرم طلای ۱۸ عیار به ترتیب ۲۰۰ هزار تومان و ۴۶ هزار تومان افزایش هفتگی قیمت داشت.

به گفته کشتی آرای حباب سکه در هفته دوم آبان ماه افزایشی بود و به طور متوسط ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافت و روز گذشته در آخرین معاملات به محدوده ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

وی افزود: در مجموع هفته دوم آبان ماه قیمت‌ ارز، طلا و سکه رکورد جدیدی را ثبت کرد و سال گذشته در همین ایام سکه در کانال ۱۲ میلیون تومان معامله می‌شد.

به گزارش ایرنا، در پی افزایش قیمت سکه و طلا در روزهای گذشته، ریس کل بانک مرکزی روز پنجشنبه از انتشار اوراق سکه بهار آزادی از هفته آینده خبر داد و گفت که از هفته آینده سامانه برخط صرافی‌ها، با هدف تسهیل ارائه خدمات به متقاضیان عملیاتی خواهد شد.مرحله اول این اوراق با سررسید ۶ماهه، در بورس منتشر خواهد شد و قیمت تسویه اوراق نیز قیمت روز سکه خواهد بود.

همچنین اشخاص حقیقی و همچنین صندوق‌های سرمایه گذاری در طلا می‌توانند به منظور تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری خود، در چارچوب ضوابط تعیین شده، این اوراق را خریداری کنند. این اوراق، معاف از مالیات است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha