۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
اگر کرونا گرفتید و خوب شدید حتما بخوانید

نتایج یک بررسی در انگلیس نشان می‌دهد که سه‌چهارم از مبتلایان به کووید طولانی در زندگی روزمره خود، کمتر توان کار و فعالیت دارند.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی در انگلیس در مورد تاثیر کووید-۱۹ بر زندگی، بیش از سه چهارم از مردم این کشور که به دنبال ابتلا به این بیماری از مشکلات جسمی رنج می‌برند، مجبور شده‌اند میزان فعالیت کاری خود را کاهش یا شغل خود را تغییر دهند.

نظرسنجی انجام گرفته روی ۱۰۰۲ نفر تاییدکننده شواهدی است که نشان می‌دهد کووید طولانی همچنان عاملی موثر برای کمبود گسترده نیروی کار در انگلیس است.

کارشناسان اظهارکردند: نتایج این بررسی نشان می‌دهد که وضعیت اضطراری در حوزه سلامت به یک بحران اشتغال تبدیل شده است.

کووید طولانی مجموعه‌ای از علائم از درد و تپش قلب گرفته تا بیخوابی و مه مغزی است و میتواند ماه‌ها پس از عفونت اولیه ادامه داشته باشد.

همچنین جدیدترین داده‌های رسمی بازار کار انگلیس نشان داد نسبت بی‌سابقه‌ای از افراد که در دسته "غیرفعال اقتصادی" - نه شاغل و نه به دنبال شغل – جای میگیرند از بیماری طولانی مدت رنج می‌برند. به گفته کارشناسان انگلیسی، انتظار طولانی مدت برای دریافت خدمات درمانی معمول و همچنین کووید طولانی از دلایل بالقوه افزایش آمار افرادی است که غیر فعال اقتصادی در نظر گرفته میشوند.

دفتر ملی آمار این کشور نیز برآورد کرده است که تا اول اکتبر (امسال میلادی)، ۲.۱ میلیون نفر دچار کووید طولانی بوده‌اند به این مفهوم که علائم بیماری در آنان بیش از چهار هفته پس از ابتلا ادامه داشته است. از این تعداد، ۷۳ درصد گفته‌اند که کووید طولانی فعالیت‌های روزانه آنها را محدود کرده و ۱۶ درصد نیز اظهار کرده‌اند که فعالیت‌های آنها به طور قابل توجهی محدود شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس این نظرسنجی، ۵۹ درصد از افرادی که کووید طولانی در آنان تشخیص داده شده احساس خستگی بیشتری داشتند، ۴۲ درصد از نظر جسمی ضعیف‌ تر شده، ۳۷ درصد به سختی می‌توانند تمرکز داشته باشند و ۱۹ درصد هنگام فعالیت احساس درد دارند.

منبع:

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها