۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰
موتورسواری در این روزها ممنوع شد

رییس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ پرتصادف‌ترین روزهای سال را ایام بارندگی اعلام کرد.

ایسنا: سرهنگ مصطفی زینی‌وند درباره پرتصادف‌ترین روزهای سال گفت:‌ عوامل موثر در رانندگی عبارتند از انسان، راه، وسیله نقلیه و شرایط محیطی و اقلیمی که رانندگی در آن انجام می‌شود. در این شرایط اگر ارتباط درستی میان راننده، وسیله نقلیه، راه و شرایط اقلیمی و محیطی برقرار شود می‌توان از وقوع بسیاری از حوادث و سوانح رانندگی جلوگیری کرد. متاسفانه پرتصادف‌ترین روزهای سال، روزهای بارندگی است و دلیل آن هم لغزندگی معابر و کاهش سطح دید رانندگان است. همچنین احتمال دارد تجهیزاتی که راننده باید از قبل راننده می بایست برای خودرو تامین می‌کرده مهیا نشده باشد.

رییس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد:‌ در روزهای بارندگی مسافت ترمز یا همان مسافت توقف در زمان رانندگی به دلیل لغزندگی و کاهش سطح اصطکاک لاستیک و سطح زمین افزایش پیدا می‌کند و راننده باید یک سری اقدامات را از قبل انجام دهد. در شرایط بارندگی راننده باید پیش بینی این شرایط را کرده و فاصله طولی را رعایت کند .

زینی‌وند گفت:‌ پلیس راهور تهران بزرگ قبل از اینکه به فصل بارندگی‌ها و بارش نزولات آسمانی برسد ، یک سری تمهیدات ترافیکی و اقدامات پیشگیرانه را در نظر می‌گیرد. همچنین قبل از رسیدن به فصول سرد و بارش‌ها، پلیس راهور تهران بزرگ جلسات متعددی با بخش‌های مختلفی مانند شهرداری، سازمان زیباسازی ، معاونت حمل و نقل ترافیک ، معاونت خدمات شهری، اتوبوس‌رانی، تاکسیرانی و ... برگزار کرد. این جلسات به منظور هم افزایی هرچه بیشتر بین پلیس و سازمان های دخیل برگزار می‌شود که در هنگام بارش ها هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌ها وجود داشته باشد .

وی ادامه داد:‌ در این جلسات راجع به نقاطی که در زمان بارندگی دچار مشکلاتی مانند لغزندگی مسیر، ازدحام مسافر و ... می‌شود، گفت‌وگو می‌شود. همچنین پیگیری و تقویت نیروها در این قسمت‌ها از جمله اهداف اصلی جلسات است و اطلاع‌رسانی هم در این زمینه انجام می‌شود که رانندگان هم بتوانند یک سفر ایمن داشته باشند.

زینی‌وند با بیان اینکه رانندگی موتورسواران در روزهای بارندگی در سطح معابر ممنوع است، افزود : نکته حائز اهمیت این است که برابر آیین نامه راهنمایی و رانندگی در زمان بارندگی و به دلیل مخاطراتی که برای راکبین وجود دارد، رانندگی برای موتورسواران ممنوع است. راکبین باید حتما به این نکته توجه داشته باشند که در شرایط بارانی اصطکاک عاج لاستیک و سطح زمین بسیار پایین می‌آید و هر لحظه ممکن است منجر به واژگونی و خدای ناکرده احتمال تصادفات جرحی و فوتی شود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها