۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
ادعای جدید اسرائیل علیه ایران

نخست‌وزیر اسراییل ادعا کرد: باید با قاطعیت علیه ایران وارد عمل شد و گروه‌های اسرائیلی برای مقابله با برنامه هسته‌ای تهران توافق کامل دارند.

فارس: «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو را مأمور تشکیل کابینه این رژیم کرد.

به نوشته الجزیره، نتانیاهو ۲۸ روز فرصت دارد تا کابینه خود را تشکیل دهد، او می‌تواند پس از این مدت ۱۴ روز دیگر نیز برای تشکیل دولتش مهلت دریافت کرد، در غیر این صورت همچون بسیاری از دفعات پیشین، انتخابات کنست دوباره باید برگزار شود.

نتانیاهو در نخستین سخنان خود پس از دریافت حکم تشکیل کابینه، مدعی شد که تمامی تلاش خود را برای اینکه دولتش موفق و باثبات باشد انجام خواهد داد و همچنین نخست‌وزیر تمامی ساکنان سرزمین اشغالی خواهد بود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر به گزافه‌گویی‌های تکراری خود علیه ایران پرداخت و ادعا کرد که باید با قاطعیت علیه ایران وارد عمل شد و گروههای اسرائیلی برای مقابله با برنامه هسته‌ای تهران توافق کامل دارند.

او درباره توافق سازش نیز گفت که تلاش خواهد کرد تا کشورهای بیشتری به این توافق بپیوندند و ادعا کرد که در راستای اینکه قدس، پایتختی همیشگی رژیم صهیونیستی باشد، تمامی توان خود را به کار خواهد گرفت.

نتانیاهو یک بار از ۱۸ ژوئن ۱۹۹۶ تا شش ژوئیه ۱۹۹۹ و بار دیگر از یکم آوریل ۲۰۰۹ تا ۱۳ ژوئن ۲۰۲۱ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بود.

ائتلاف راست‌گرا به رهبری «بنیامین نتانیاهو» در انتخابات اخیر این رژیم در تاریخ ۱۰ آبان توانست با به‌دست آوردن ۶۴ کرسی، اکثریت کرسی‌های کنست که ۱۲۰ کرسی را دارد، به خود اختصاص دهد.

پیش از این نیز وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی گفت کشورهای عربی نگران کابینه نتانیاهو و تغییر وضعیت سیاسی این رژیم هستند

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها