۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
سمت جدید خاندوزی در دولت

با تصویب هیات وزیران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای مجید دوستعلی، به‌عنوان عضو شورای‌عالی کار تعیین شد.

انتخاب: در جلسه بعدازظهر امروز دولت به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، هیات وزیران با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر عضویت وزیر امور اقتصادی و دارایی در شورای‌عالی کار موافقت کرد.

با تصویب هیات وزیران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای مجید دوستعلی، به عنوان عضو شورای‌عالی کار تعیین شد.

رئیس مرکز منطقه‌ای داوری در تهران تعیین شد

هیات وزیران در ادامه و به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، آقای علیرضا عالی پناه را به عنوان رئیس مرکز منطقه‌ای داوری در تهران تعیین کرد.

مرکز منطقه‌ای داوری تهران (TRAC) یک سازمان مستقل است که زیرنظر سازمان حقوقی مشورتی آسیایی – آفریقایی (AALCO) فعالیت می‌کند. این مرکز در پی توافقی که در تاریخ ۳ می‌۱۹۹۷ به امضا رسید، تأسیس شد و در جولای ۲۰۰۵ فعالیت خود را با انتشار قواعد داوری آغاز نمود. داوری در مرکز منطقه‌ای داوری تهران (TRAC) روشی انعطاف‌پذیر برای حل و فصل اختلافات است که منجر به صدور آرای قطعی و الزام آور و قابل اجرا در سراسر جهان می‌شود.

اصلاح مصوبه مربوط به الزام دستگاه‌ها به واریز درآمدهای خود به حساب‌های خزانه داری کل کشور

هیات وزیران با هدف تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص مصوبه مربوط به الزام کلیه دستگاه‌ها به واریز درآمدهای خود به حساب‌های خزانه داری کل کشور، مصوبه مذکور را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، نهادهای عمومی غیر دولتی در رابطه با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمک‌های مردمی تأمین می‌شود، مشمول حکم مندرج در این مصوبه می‌شوند.

اصلاح مصوبه دولت درخصوص تعیین مشوق‌های بیمه ای، مالیاتی، بانکی و تجاری برای حمایت از تولید و حفظ و افزایش اشتغال

هیات وزیران در راستای رفع ایراد و اعلام مغایرت قانونی از سوی هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص مصوبه مربوط به تعیین مشوق‌های بیمه ای، مالیاتی، بانکی و تجاری برای حمایت از تولید و حفظ و افزایش اشتغال، پیشنهاد اصلاح مصوبه مذکور را به تصویب رساند.

به موجب اصلاح مصوبه یاد شده، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری می‌توانند در چارچوب قوانین و مقررات نسبت به بخشش جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی و امهال تسهیلات بانکی مربوط به بخش تولید اقدام نمایند.

دولت آیین نامه اجرایی «اعطای نشان ویژه به ایثارگران» را اصلاح کرد

دولت به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی ماده (۶۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موضوع اعطای نشان ویژه به ایثارگران را اصلاح کرد.

بر این اساس، خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر که واجد شرایط دریافت نشان هستند، ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این آیین ‌نامه، توسط بنیاد با همکاری ستاد کل احصاء و اسامی آنها به کارگروه ارائه می‌شود.

همچنین به موجب اصلاح آیین نامه یاد شده، «نشان ویژه بردباری» به همسران جانبازان اعطا خواهد شد.

مصوبه مربوط به تعیین سقف کارانه پزشکان در سال ۱۴۰۱ اصلاح شد

هیات وزیران به منظور رفع ایرادهای هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص مصوبه مربوط به تعیین سقف کارانه پزشکان در سال ۱۴۰۱، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری مبنی بر اصلاح مصوبه مذکور موافقت کرد.

مصوبات کارگروه متشکل از وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تعیین سقف کارانه پزشکان، با رعایت ساز وکار ماده (۱۹) آیین نامه داخلی هیات دولت، قابل ابلاغ است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها