واکنش وزیر ارشاد به بیانیه خانه سینما درباره بازیگران بازداشتی
۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما با دو قطبی‌سازی و افزایش تنش مخالفیم و دوست نداریم حتی برای یک نفر از اهالی فرهنگ و هنر مشکل درست شود.

ایسنا: محمد مهدی اسماعیلی درباره بیانیه اخیر خانه سینما اظهار کرد: این بیانیه تحلیل درستی از اتفاقات نیست. تلاش ما بر این است که وضعیت فرهنگ و هنر به حالت عادی برگردد. ما با هر اقدامی که به دو قطبی‌سازی یا افزایش تنش منجر شود مخالفیم.

وی ادامه داد: از هیات مدیره خانه سینما که بیانیه صادر کردند می‌خواهیم به وظیفه صنفی و حرفه‌ای خود عمل کنند و به ما کمک کنند تا مسائل خاتمه یابد. استفاده از لحن‌های غیر دوستانه کمکی نمی‌کند جز اینکه تنش‌ها افزوده می‌شود.

وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه ما با دو قطبی‌سازی مخالفیم، خاطرنشان کرد: ما بر این اعتقادیم که جریان اصلی هنر با مردم همراهی کرده است. ما بنا داریم با گفت‌وگو با کسانی که ابهاماتی دارد، مسائل را حل کنیم. ما علاقه نداریم حتی برای یک نفر از اهالی فرهنگ و هنر مشکل درست شود. بنابراین با این دوستان آمادگی گفت‌وگو داریم. البته قبول دارم که فضای تروریسم رسانه‌ای سعی در ایجاد ابهام و دروغ کرده و چون اینها را می‌دانیم همچنان بر گفت‌وگو و رفع ابهام تاکید داریم و از دوستان هنرمند خود هم می‌خواهیم اختلافات را دامن نزنند.

در بیانیه امروز حانه سینما آمده بود:

خانه سینمای ایران در اعتراض به احضار و بازداشت پی در پی اعضا خود هشدار می‌دهد در صورتی که سینماگران بازداشت شده آزاد نشوند، از اعضا خود خواهد خواست دست به اعتصاب زده، از همکاری با پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی خودداری کرده و در برابر سازمان سینمایی تحصن کنند.

در چند روز گذشته علی‌رغم رایزنی‌های خانه سینما و اعلام پیگیری سازمان سینمایی برای آزادی سینماگران نتیجه‌ای به‌دست نیامد.

خانه سینما اتهامات را غیرواقعی دانسته و معتقد است سینماگران‌ تنها تاوان مدیران کارنابلد را می‌دهند که در این سال‌ها امکان گفت‌وگو و مکالمه واقعی با مردم را ایجاد نکرده‌اند.

جامعه اصناف سینمایی ایران دلسوزانه می‌خواهد تا فشار برداشته شده پاسخگو باشند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha