فوری/ طرح نظام رتبه بندی مدارس تدوین شد
۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴

وزیر آموزش و پرورش از تدوین طرح نظام رتبه بندی مدارس خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت اولیا، دانش‌آموزان و معلمان اجرا می‌شود و آحاد مردم هم می‌توانند نظرات خود را ارائه کنند.

یوسف نوری با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید با روحیه جنگندگی، از مسئولان مطالبه‌گری کنند گفت: دانش‌آموزان به ویژه اعضا تشکیلات دانش‌آموزی، با روحیه جنگندگی، جذب حداکثری و دافعه در حد ضرورت، از مسئولان مطالبه‌گری کنند.

دانشگاه فرهنگیان به یک دانشگاه معمولی تبدیل شده

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان ما از یک دانشگاه مأموریت محور به یک دانشگاه معمولی تبدیل شده است یادآور شد: در حال تلاش برای تبدیل دانشگاه فرهنگیان به یک دانشگاه ماموریت‌گرا هستیم تا معلم خروجی از این دانشگاه، دارای ۱۲ مهارت در راستای ساحت‌های شش گانه سند تحول باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای تحقق این هدف، معلمان این دانشگاه علاوه بر شرکت‌های امتحانات معمول دانشگاه، در یک آزمون جامع نیز شرکت کند.

نوری با بیان اینکه گزینش در دانشگاه مستقر و در طول مدت تحصیل، دانشجو به صورت مستمر گزینش می‌شود اضافه کرد: شما دانش‌آموزان عضو تشکیلات به عنوان حلقه‌های میانی، نوجوانان سرآمد هستید که باید تلاش کنید افرادی مثل خود بسازید و مدارس از حالت کنکوری و خشک به مدرسه‌ای پویا و اثرگذار تبدیل شود.

عضو کابینه سیزدهم بیان کرد: دشمن نمی‌خواهد مدارس ما فعال باشد تا از این طریق و ایجاد گسل علمی، بر نسل نوجوان حکمرانی کند و آنها را در بلوغ اجتماعی، سیاسی و روانی به مخاطره بیندازد.

دشمن دنبال تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی است

وی با اشاره به اینکه دشمن تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی را مورد توجه ویژه قرار داده است گفت: دشمن به خوبی فهمیده که وقفه در تحصیل، گسل ایجاد می‌کند و عبور از این گسل سخت‌تر و نسل با تاخیر در دستیابی به علوم در بخش‌های مختلف مواجه می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در این راستا بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی در اولویت برنامه دولت قرار گرفت.

نوری باتأکید بر تشکیل انجمن و گروه‌های آموزشی در مدارس برای کمک به نیازهای آموزشی همدیگر افزود: دانش‌آموزان نباید از درس و تحصیل عقب بمانند باید مشکلات آموزشی در همه سطوح برطرف شود.

وی ساخت ۲ هزار و ۱۰۰ فضای ورزشی در مدارس را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون یک‌هزار ۱۰۰ فضای ورزشی آن شامل زمین چمن و سالن ورزشی ساخته شده و یک‌هزار فضا ورزشی دیگر در حال ساخت است.

اجرای رتبه بندی در اولویت

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرایی شدن سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پس از اجرا نظام رتبه‌بندی معلمان، اجرا رتبه‌بندی مدارس در اولویت قرار گرفته است.

نوری از تدوین طرح نظام رتبه‌بندی مدارس خبر داد و گفت: در این طرح، با مشارکت دانش‌آموزان، اولیا و اعضا محله، مدارس رتبه‌بندی می‌شوند و آحاد مردم هم می‌توانند نظرات خود را ارائه کنند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha