چرا بنادر جنوبی ایران برای قزاق‌ها جذاب است؟
۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱

ترانزیت از ایران برای قزاقستان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه به خاورمیانه، هند و پاکستان دسترسی خوبی خواهد داشت.

فردای اقتصاد: مدیر حمل‌ونقل و کارنه تیر اتاق ایران از آمادگی این اتاق برای تاسیس کنسرسیوم مشترک حمل‌ونقلی با قزاقستان و راه‌اندازی سرویس رو-رو منظم میان بنادر قزاقستان و ایران خبر داد.

نشست مشترک هیات تجاری و حمل‌ونقل قزاقستان که به سرپرستی معاون وزارت توسعه تجارت این کشور به ایران آمده است، با معاون بین‌الملل اتاق ایران، مدیر حمل‌ونقل و کارنه تیر اتاق و جمعی از فعالان اقتصادی حوزه حمل‌ونقل ایران برگزار شد.

به گزارش اتاق ایران، در این نشست نورلان کولباتیروف معاون توسعه تجارت قزاقستان با اشاره به سفر رئیس جمهور این کشور به ایران، گفت: یکی از اهداف مهم دولت قزاقستان استفاده از ظرفیت تراتزیتی ایران است.

وی با اشاره به تعیین چشم‌انداز تجاری سه میلیارد دلار در سال میان ایران و قزاقستان از سوی مقامات عالی دو کشور، اظهار کرد: اگرچه ظرفیت صادراتی ایران به قزاقستان بسیار بالاست، اما حجم پایینی از کالاهای ایرانی وارد قزاقستان می‌شود. با این حال، همین میزان کالا نیز بازخورد مثبتی میان مصرف‌کنندگان قزاق داشته است.

کولباتیروف با تاکید بر اینکه هدف اصلی این هیات از سفر به ایران، بررسی امکانات تجاری ایران و شناخت مشکلات و یافتن راه حل مناسب برای آنهاست، افزود: ایران کشور مهمی برای قزاقستان است و ما برای توسعه روابط تجاری مشترک دو کشور مصمم هستیم.  

علیرضا یاوری، معاون بین‌الملل اتاق ایران با بیان اینکه قزاقستان یکی از اولویت‌های ایران برای توسعه همکاری‌های تجاری به حساب می‌آید بر روابط بسیار نزدیک دو کشور تاکید کرد و گفت: بعد از سفر مقامات قزاقستانی به ایران در ماه گذشته، قرار است امکانات و اماکنی در بنادر جنوبی ایران از جمله بندر شهیدرجایی در اختیار قزاقستان قرار بگیرد تا این کشور از این ظرفیت برای توسعه صادرات خود به کشورهای شرق دور استفاده کند. چنین مناسباتی قطعا به توسعه روابط تجاری کشور می‌انجامد.

بهنام فرامرزیان مدیر حمل‌ونقل بین‌المللی و کارنه تیر اتاق ایران نیز در این نشست با بیان اینکه ایران و قزاقستان از اعضای قدیمی کنوانسیون تیر هستند، گفت: اما با این وجود حجم فعالیت‌های کارنه تیر دو کشور کشور بسیار پایین است. در سال ۲۰۲۲ از مجموع سه هزار و ۷۰۰ مورد حمل و نقل جاده‌ای، فقط ۱۱۹عملیات حمل و نقل جاده‌ای را تحت کارنه تیر داشتیم.

وی افزود: فعالیت‌های حمل و نقلی در صورتی موفق هستند که هم منافع گمرگ هم شرکت حمل و نقل و هم منافع صادرکننده تامین شود. رویه‌های غیرمتعارف نه تنها برای ما هزینه‌بر، بلکه زمانبر هم خواهد بود و توجیه اقتصادی را برای بنگاه‌های اقتصادی دو کشور نخواهد داشت.

فرامرزیان با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه قزاقستان در کریدورهای شمالی و میانی از شرق تا غرب اظهار کرد: اما جنگ روسیه و اوکراین مسیر فعالیت کریدور شمالی را مسدود کرده است. اگرچه در مسیر کریدور میانی هم بنادر اکتائو، کوئیک و ترکمن باشی فعال هستند، اما ترافیک در بندر باکو و مرز سامور خیلی زیاد است. بنابراین این مسیر نیز مزیت رقابت‌پذیری خود را از دست داده است. وی تاکید کرد: با این شرایط کریدور جنوبی که از مرزهای ایران تردد می‌کند، می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای صادرات، واردات و ترانزیت کالاهای قراقستان باشد.

مدیر حمل و نقل و کارنه تیر اتاق ایران خطاب به نورلان کولباتیروف، گفت: شما کاملا در جریان هستید که بنادر جنوبی ما از زیرساخت‌های لازم برخوردار بوده و امکانات لازم برای «صادرات از» و «وادرات به» قزاقستان را دارند. با توجه به اینکه قزاقستان هم به بازارهای هدفی همچون عراق، امارات، پاکستان، هند، ترکیه و ترکمنستان متمرکز شده است، مسیر ایران می‌تواند به شکل حمل و نقل ترکیبی برای دو طرف مزایای زیادی داشته باشد.

فرامرزیان تاکید کرد: اتاق ایران برای تاسیس کنسرسیوم حمل و نقلی با طرف قزاق آمادگی کامل دارد. اتاق ایران همچنین برای راه‌اندازی سرویس رو-رو منظم بین بنادر اکتائو و کوییک با بنادر شمالی ایران آماده است. وی ادامه داد: خوشبختانه در بحث گمرکی هم توافقات خوبی با گمرک قزاقستان داشتیم و به زودی این امکان را فراهم خواهیم کرد که با سند الکترونیک، حمل و نقل جاده‌ای و ترکیبی را داشته باشیم.

فرامرزیان گفت: اگرچه رانندگان ما با قزاقستان مشکل ویزا ندارند، ولی ما تمایل به حذف ویزا برای رانندگان دو کشور را داریم. در بحث مجوز تردد هم مشکلی نداریم، اما ما مایل هستیم مجوز تردد دو طرف هم برداشته شود.

نورلان کولباتیروف هم در ادامه گفت: ترانزیت از ایران برای قزاقستان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه به خاورمیانه، هند و پاکستان دسترسی خوبی خواهیم داشت. همانطور که گفتید کریدور میانی از ترافیک بالایی برخوردار است و ما به دنبال کریدورهای جایگزین هستیم. اساسا هدف ما از این سفر نیز حل این مشکل است.

وی با اشاره به بازدید سرمایه‌گذاران قزاق از بنادر جنوبی ایران ادامه داد: در این راستا آماده دریافت مشاوره‌های اتاق ایران و همکاری‌های مشترک بعدی هستیم. همچنین ما می‌توانیم به فعالان تجاری ایران برای ورود به اوراسیا و بازار آسیای میانه مشاوره دهیم. قزاقستان می‌تواند نقطه ورود ایران به بازار منطقه باشد.

مطالب مرتبط:

همکاری ایران با قدرت اوراسیا چه مزیتی دارد؟

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha