۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
واگذاری زمین رایگان به برخی خانواده‌ها در سیستان و بلوچستان

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از واگذاری ۸۳ قطعه زمین به ۳۱۴ خانواده معظم و ایثارگران شهدای استان از سال ۹۹ تاکنون خبر داد.

عطاء اله اکبری در جلسه شورای ترویج ایثار و شهادت سیستان و بلوچستان که با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید کشور در سالن جلسات استاندار برگزار شد، اظهارکرد: ۸۳ قطعه زمین این مدت در قالب ۱۴۹ قرار داد به خانواده معظم شهدا و ایثارگران شهرستان‌های زاهدان، خاش و سراوان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین واگذاری اراضی صورت گرفته این مدت با ۲۳۸ خانواده معظم شهدا و ایثارگران به شهرستان زاهدان اختصاص دارد، گفت: واگذاری اراضی صورت گرفته در قالب گروه‌های دو، سه و ۶ خانواری ویژه جانبازان بالای ۷۰درصد و قطع نخاع و خانواده معظم شهدا بوده است.

وی گفت: با توجه به اینکه فضای سرزمینی سیستان و بلوچستان و ویژگی‌های خاص جغرافیایی و ژئوپلیتیکی و همسایگی آن با کشورهای افغانستان و پاکستان موقعیت امنیتی این استان را در وضعیت ویژه قرار داده که در این شرایط حساس نیروهای نظامی و امنیتی نبض امنیت را در دست گرفته و فراتر از هستی شان با بخشش جان و زندگی خود امنیت و آرامش را به مردم ایران هدیه کردند این اداره کل بر خود وظیفه می‌داند با استفاده از همه ظرفیت‌ها به ارائه خدمات نظیر واگذاری زمین به خانواده معظم شهدا و ایثارگران بپردازد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بر اساس قول مساعد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، اگر استان زمین تامین کند این بنیاد از ظرفیت سازندگان ملی برای خانه‌دار شدن هر چه سریعتر خانواده معظم شهدا استفاده خواهد کرد.

اکبری افزود: در این راستا اداره کل راه و شهرسازی شمال سیستان و بلوچستان یک هکتار زمین در زاهدان با کاربری مسکونی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار خواهد داد تا با همکاری این بنیاد تا دوسال آینده واحدهای مسکونی ساخته شده نیاز خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان را تامین نماید.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها