۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
ایران و روسیه توافق کردند + جزئیات

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به رایزنی های دو جانبه در مسکو برای توسعه روابط ایران و روسیه اظهار داشت: دو طرف ضمن مرور روابط دوجانبه در چند ماه گذشته، چارچوب‌ها و سازوکارهایی را برای پیشبرد روابط با توافق یکدیگر تعبیه کردند.

همشهری آنلاین: علی باقری‌کنی که به مسکو سفر کرده است، روز یکشنبه درباره محورهای این سفر و دیدار با مقامات روسیه اظهار داشت: مناسبات ایران و روسیه فقط محدود به موضوع سوریه نبوده و نیست؛ تهران و مسکو در حوزه قفقاز همکاری‌های بسیار خوبی با یکدیگر دارند و چارچوب ۳+۳ الگوی بسیار خوبی برای امنیت‌سازی منطقه‌ای در حوزه قفقاز است.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه به اضافه شدن روسیه به نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان به پیشنهاد ایران اشاره کرد و افزود: موضوع افغانستان نیز یک زمینه همکاری خیلی خوب منطقه‌ای ایران و روسیه برای امنیت‌سازی در این کشور است به ویژه در شرایطی که غربی ها حضور به اصطلاح عینی خود را در افغانستان پایان داده‌اند.

باقری درباره جزئیات سفرش به روسیه اظهار داشت: در دیدار با همتایان خود در روسیه ، دو طرف بار دیگر ضمن مرور روابط تهران - مسکو در چند ماه گذشته، برآوردی از وضعیت در دوره جدید داشتند و بر همین اساس هم چارچوب‌ها و سازوکارهایی را برای پیشبرد روابط با توافق هم تعبیه کردیم.

وی ادامه داد: اینگونه تعاملاتی که میان وزارت خارجه های ایران و کشورهای همسایه وجود دارد، هم بسترساز توسعه مناسبات و هم تحکیم کننده روابط در عرصه های مختلف به ویژه اقتصادی خواهد بود که می‌تواند پشتوانه مستحکمی هم برای استقرار ثبات و امنیت منطقه‌ای باشد و هم زمینه ساز توسعه و رفاه کشور و مردم را فراهم کند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها