۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۱
خبر فوری از رتبه بندی معلمان + جزییات پرداخت

رتبه یک یعنی آموزشیار معلم تاکنون برای ۸۰ درصد معلمان صادر و تا پایان آذرماه نیز برای ۲۰ درصد بقیه صادر خواهد شد و معوقات ۸ ماهه آنها پرداخت می‌شود.

مصطفی بابایی سارویی؛ رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی درباره رتبه‌بندی معلمان گفت: باید توجه داشت که هدف اصلی رتبه‌بندی معلمان، ارتقای نظام تعلیم و تربیت و کیفیت آموزش است و با همین رویکرد اجرای رتبه‌بندی در سند تحول بنیادین مورد تأکید قرار گرفته است.

رتبه بندی به نقاط خوبی رسیده است

وی افزود: اجرای رتبه‌بندی معلمان در ۱۱ ماه اخیر به نقاط خوبی رسیده است و در ماه‌های گذشته برای اینکه کف کار عملیاتی شود، رتبه یک یعنی آموزشیار معلم برای ۸۰ درصد معلمان صادر و تا پایان آذر ماه برای ۲۰ درصد بقیه صادر خواهد شد و معوقات ۸ ماهه آنها پرداخت می‌شود.

بابایی بیان کرد: در ادامه مسیر هیات‌های ممیزه و ارزیابان برای تعیین تکلیف رتبه‌های یک تا ۵ معلمان اقدام خواهند کرد و بعد از آنکه رتبه‌ها به صورت دقیق تعیین شد، معوقات واریز می‌شود.

همچنین وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ بخشنامه اعمال آخرین مدرک تحصیلی معلمان خبر داد و اعلام کرد: این بخشنامه به استناد بند ۲-۳ ماده ۲ قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شده است و بر این اساس آخرین مدرک تحصیلی معلمان در حکم کارگزینی ایشان اعمال می‌شود. تمام معلمان طرح مهرآفرین نیز تحت شمول قانون رتبه‌بندی معلمان بدون برگزاری آزمون مجدد قرار می‌گیرند.

جوابیه آموزش و پرورش به کم و کاستی فیش حقوقی آبان فرهنگیان

منصور نجفی مدیر منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش استان ایلام در گفت‌وگو با کانال اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام درباره ابهامات فیش حقوقی آبان ماه فرهنگیان توضیحاتی ارائه کرد.

نجفی گفت: در این مرحله برای همکاران عزیز بازنشسته بعد از ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ با توجه به تاکید مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی فعلا حکمی صادر نگردیده، ان شاء الله در آذر ماه این مهم نیز میسر خواهد شد.

به گفته وی در خصوص همکاران انتقالی چه موقت و چه دایم با توجه به نیاز به تبادل فایل انتقالی بین مناطق مبدا و مقصد قسمت اعظم کار انجام شده لیکن در مواردی اندک به دلیل مشکلات ابلاغ امکان صدور احکام وجود نداشته و تلاش می‌شود تا ماه آینده این مشکل نیز حل شود.

نجفی ادامه داد: با توجه به اینکه لازمه صدور احکام نیاز به ابلاغ تمام وقت افراد بوده در مواردی به دلیل کسر ساعت موظف امکان صدور احکام وجود نداشته. این افراد نیز در آذر ماه مشکل آنها برطرف خواهد شد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها